kategoria: A500
[#1] Amiga A500 Upgrade w 2019
Witam, ostatnimi czasy zdobyłem 3 amigi. Niektóre z nich mają jakieś tam rozszerzenia.
Moje pytanie brzmi:

1. Jak sprawdzić rewizje płyty?
2. Jakie upgrade mogę wykorzystać dla amigi ( coś jak Wicher 500i? i czy do zależy od rewizji płyty)
3. Warto zainwestować w Goteka?

Jeżeli chodzi o koszt upgrede to nie mam limitu, chciałbym po prostu zrobić turbo amige :0
[#2] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@krecik002, post #1

1. Najlepiej rozkręcić obudowę i odczytać z oznakowania.
2. Tak jak piszesz, ewentualnie Aca500+
3. Pewnie tak, nie musisz operować na dyskietkach, najlepiej zdobądź kabelek i przepinaj go różnych amig :)
Pod żadnym pozorem nie wierć/nie przerabiaj obudowy. Udanej zabawy.
[#3] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@Ralpheeck, post #2

A w jakim miejscu mogę znaleźć numer rewizji płyty?
[#4] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@krecik002, post #3

Jest napisane w prawym dolnym rogu płyty
[#5] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@_Skiba, post #4

Jak wrócę do domu to sprawdzę, jakie płyty mam
[#6] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@krecik002, post #5

Tutaj przykladowa plyta, rewizja jest podana po prawej, w prostokącie z różnymi napisami. Jeśli masz tam jakieś naklejki których nie chcesz odklejać, to jest jeszcze inny sposób - jesli plyta ma 16 kostek pamieci (na dole, tu na zdjeciu tyle wlasnie jest) to rev5, jesli 4 i 4 puste miejsca, a na plycie nie ma pustego obrysu z podpisem 'clock' (gdzies w okolicu napisu 'audio filter' z przykladowego zdjecia) to jest to rev6, a jesli ten obrys jest, to jest to rev8.1A :)
[#7] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@Ralpheeck, post #2

A czy w ogóle gdzieś jeszcze kupie wichra? ACA500+ jest w sumie chyba dostępne ale nigdzie nie widzę wichra a chciałbym dać zarobić swojakowi jak już :/
[#8] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@Aryman33, post #7

A czy w ogóle gdzieś jeszcze kupie wichra?

Niebawem pojawi się w sprzedaży nowa partia Wichrów. Jestem w trakcie ich składania i to chwilę musi potrwać niestety.
[#9] Re: Amiga A500 Upgrade w 2019

@spidi, post #8

No nic ale fajnie wiedzieć że będą dostępne :) Wracam do amigi po dlugim czasie i trafilem fajną przyjaciółkę red ledową z modem na 2 kickstarty 1,3 + 2,05 + 1mb chip :) i właśnie myślałem żeby troszkę ja unowocześnić ( whdload ) etc.

A można u ciebie to jakoś prywatnie zamówić już z kartą CF + proc + ram ? Co by nie kombinować już a mieć gotowy plug&play

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 17:48:38 przez Aryman33
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem