kategoria: A600
[#1] Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?
Musze wymienić podstawkę PLCC 68 pin w apollo 620, która zatrzaskuje sie na procesorze w amidze 600.
Na tej co teraz jest wystarczy poruszyć biurkiem i karta odskakuje z procesora.
Ta się nada:
https://www.tme.eu/pl/details/plcc-68g/podstawki-plcc/ninigi/plcc-68g/

Macie jakieś sprawdzone, które najlepiej sie trzymają po założeniu?
[#2] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #1

Zapomnij o tej z TME, na tej podstawce AMP możesz podnieść płytę z obudową, problemem może być średnica przelotek. Nie wiem jak to wygląda w tym apollo, ale np. w wampierzu średnica jest tak mała, że trzeba piłować piny w podstawce co nie jest przyjemnym zajęciem.
[#3] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Kilos, post #2

ok, nie są drogie zaryzykuje, zobaczymy. Dzięki.
[#4] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Kilos, post #2

W pierwszych wersjach Vampire niestety trzeba piłować, w drugich już nie, Igor w końcu dał się namówić na poprawę tego. W Apollo nic nie trzeba piłować.
[#5] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #1

A ja polecam: link
[#6] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #1

A może po prostu za płytko masz włożoną kartę i przez to odskakuje.
Miałem podobny problem z Furią.
Na początku próbowałem włożyć kartę równomiernie równolegle do płyty i
to był błąd. Karta tylko zahaczała o piny i odskakiwała w najmniej oczekiwanym momencie.
Na Procesorze w A600 masz takie małe ścięcie przy pinie 1.
Zakładając kartę musisz docisnąć maksymalnie po przeciwnej stronie a potem ruchem
wahadłowym cały czas dociskając zakładać kartę w stronę ścięcia.
Karta powinna zdecydowanie wskoczyć. Po założeniu odległość między podstawką
a płytą główna to jakiś milimetr.
Po takim założeniu można podnieść całą Amigę z flopem trzymając tylko za kartę i
nie wyskoczy.
[#7] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #1

Podstawki Ninigi w temacie zakładania ich na scalaki od góry są beznadziejne. Poszła taka (PLCC 84) na pierwszy ogień przy prototypach mojego Gayle reset fixa. Do tego zastosowania się absolutnie nie nadaje.
[#8] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@viger, post #6

Kartę zakładam dobrze. Wciśnięta na maxa. Potrafi odskoczyć sama. Założony fast ram na ten sam procesor siedzi idealnie. . Zamówiłem podstawkę, wylutowalem już starą, zobaczymy jak będzie z nową.
[#9] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #8

Podstawki z pierwszych serii Vampire sa beznadziejne. Wymienilem ich sporo, wszystkie zle sie trzymaly.
[#10] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@viger, post #6

Miałem dwie Furie i w obu podstawka dolegała do PCB. Żadnych mm przerw...
[#11] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Kilos, post #2

przyjechały i sa do niczego, nie zatrzaskuja sie wogóle, wchodzą jak w masło
https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/4szt-Podstawka-69-Pin-SOCKET-68-PIN-PLCC68TH-AMP3M/17564
[#12] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #11

Zetnij, albo sfrezuj im te cztery podpórki wewnątrz, blisko narożników.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 09:20:37 przez Krashan
[#13] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Krashan, post #12

To nic nie da, bo podstawka wchodzi do końca, tz. opiera sie juz cała na płycie, głebiej nie wejdzie.
Wystarczy obrócić amige do góry nogami i sama odpada.
Zamówiłem ta od architech
[#14] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #13

Podstawki od Arcziego to są te same wzmocnione podstawki, produkuje je AMP i Augat.
Nie zeszlifowałeś czoła podstawki, a to jest podstawa. Do tego podpórki i wycięcie na rezystor.
Jak może Ci podstawka sama spadać... to chyba trochę zastanawiające jeśli tak się dzieje, nawet najgorszy chłam będzie się "jakoś" trzymał.
Porównaj sobie podstawkę od Arcziego jak będziesz już miał, będą tam wszystkie modyfikacje o których napisałem wyżej.
[#15] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Kilos, post #14

Wyciecie na rezystor zrobiłem. Podstawka nachodzi na procka bez żadnego oporu, Wchodzi aż opiera sie juz o płyte ale nic sie nie zatrzaskuje.
Procek raczej ok, bo stara z apollo jeszcze zatrzaskuje sie .

Czoła podstawki nie zeszlifowałem, masz racje
Do zeszlifowania jakies 2-3 mm, masakra.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:05:31 przez ponior

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:06:33 przez ponior
[#16] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@ponior, post #15

Trzeba zeszlifować czoło podstawki. Szlifierką czy innym sprzętem, a jeśli nie masz to kładziesz ją na papierze ściernym i jedziesz aż zeszlifujesz rant do samych terminali (styków). Jest to kluczowe.
Podstawka bez tych modyfikacji nie nadaje się do użytku. U Arcziego w podstawkach masz to wszystko zrobione, gdybym wiedział, że je sprzedaje to od razu bym Cię do niego pokierował.
Z drugiej strony nie jest to wielka sztuka.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:17:39 przez Kilos
[#17] Re: Podstawka PLCC 68pin, która najlepsza?

@Kilos, post #16

ok.
Przylutowałem podstawkę w końcu jak należy , i siedzi dobrze, dużo lepiej od starej. Amiga wstała bez problemów
Dzieki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem