kategoria: A600
[#1] Problemy z Furia EC020 rev 2b
Cześć,
kilka dni temu kupiłem w RetroAmi Furię EC020 rev2b. po podłączeniu jej do amigi 600 rev 1.5 kick 3.1 i 37.300 karta cf (transcend 133x 8GB i sandisk extreme 3 4GB) nie działa. amiga przechodzi pomyslnie sekwencję startowa (mrugają szare ekrany) a potem nic się nie dzieje. przy uruchamianiu (podczas tych szarych ekranów) adapter cf tylko 2 razy mrugnął światełkiem i potem cisza. nie pomaga: zmienianie zworki master/slave, zamienianie zworek na furii, zmiana cf, zmiana kickstartu, odlaczanie rozszerzenia pod klapką. testowałem to na 2 a600 i na obu to samo. obie mają wymienione kondensatory POMOCY
[#2] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #1

Do early menu możesz wejść ?
Widać dysk/partycje ?
[#3] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@Norbert, post #2

niestety nie. ale jak odwroce taśmę to dioda na adapterze swieci się nonstop, amiga nie bootuje sie do karty a jedynie do fioletowego ekranu, a wtedy do early menu mogę wejść, jednakże partycji nie widać tam
[#4] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #1

A jak karta CF jest wyjęta, to pojawia się ekran startowy po 30 sekundach?
[#5] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@sanjyuubi, post #4

jak karta jest wyjęta momentalnie pojawia się ekran startowy, nie ważne czy kick 2.05 czy 3.1.
[#6] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #5

Dziwne trochę, bez adaptera w złączu IDE tez tak jest?
[#7] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #3

Zasadnicza kwestia - Amiga bootuje z tych kart bez turbo? Jeżeli tak, tzn. że Furia ich nie lubi...
Używałem z Furią talerzowego Sandiska Microdrive i kart CF IEI (industrial grade).
[#8] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@tbone, post #7

po odpieciu furii karty teoretycznie startują, ale w pewnym momencie przestają się wczytywać. teraz ponownie zainstalowalem amiga os na obu i dalej to samo
[#9] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #1

Hej. Masz w amidze teraz kick 3.1 czy 37.300? Jaki system zainstalowałeś na karcie? Ja miałem 4 karty CF i tylko z jedną furia ruszyła. System masz na pewno dobrze nagrany? Sprawdzałeś np. pod winUAE?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:42:23 przez JakubH

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:52:15 przez JakubH
[#10] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #1

Furia tak ma że nie wszystkie karty cf lubi. Wymień cf na sd z adapterem. Ruszy z miejsca.
[#11] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@JakubH, post #9

hej, mam 2 kicki i testuje je na zmiane. aktualnie 3.1. na jednej karcie mam 2.1 na drugiej 3.1. karty testuje z tymi dwoma kickami też na zmianę? jeśli mogę wiedzieć to jaką masz rewizję płyty w a600 i jaka karta ci działa?
[#12] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #11

Sprawdzałeś system który nagrałeś pod winuae np. czy działa? Mam rev 1.5 i kartę microdrive seagate 5gb.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:55:45 przez JakubH
[#13] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@JakubH, post #12

pewnie, oba dzialaja bez problemu
[#14] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #13

normalnie jakbys miał stare kondzie, tyle że piszesz że nowe....

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 20:58:10 przez movin
[#15] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@movin, post #14

kondzie wymienione jakies pól roku temu.
Mały update: po n-tym przeczyszczeniu plyty czyscikiem do stykow amiga uruchamia się normalnie, tyle że przy podłączonej furii żadna karta nie dziala ani nie wyswietla sie w boot menu. bedę jeszcze próbował z kartami sd
[#16] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@SpectrumPL, post #15

Tak jak któryś z kolegów pisał, receptą na Twoje problemy jest adapter SD.
Borykałem się kiedyś z tym problemem - po zmianie adaptera nie ma problemów z żadną kartą.
Polecam jedynie inwestycję w normalne karty SD, nie zaś adapter SD->MicroSD.
[#17] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@Drakon, post #16

Miałem identyczny problem. Lotharek doradził mi użycie tradycyjnego dysku twardego. Zadziałało od kopa. Powodem jest prędkość transferów karty CF. Zalecana jest szybka karta SD, ale jak nadmieniłem wcześniej na dysku talerzowym ruszyło od kopa.
[#18] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@lrdmaras, post #17

Upchnąłeś go do środka?
[#19] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@Drakon, post #18

Dysk 2.5" mieści się bez problemów. Jest to, w sumie, koszerne rozwiązanie. Upchnięcie dysku 3.5" to już rzeźba, ale jak się chce to można. Tylko po co?
[#20] Re: Problemy z Furia EC020 rev 2b

@perinoid, post #19

Ja mam jeszcze cooler, trochę kabli i Indivision. Pytam z ciekawości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem