kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy
Cześć wszystkim

Proszę o informację czy ktoś posiada lub wie gdzie leży jakiś service manual, schemat serwisowy do A2000 rev4.5 płyty.

Mam jakiś kretyński problem którego nie rozumiem. Problem dotyczy działania np. akceleratora 68020 lub vampire V2+ własnie w tej wersji płyty głównej. Najpierw pojawia się zielony ekran, potem zółty, potem reset i niby wstaje. W drugiej płycie też rev4.5 zielony i żółty już cały czas. Wszystko jednak działa bez problemu na rev6 płyty A2000. Oszaleć można. Znalazłem całą masę stron, gdzie jest napisane jak zmodyfikować rev4.5 żeby było lepiej. Ale widać jest coś, co wciąż mocno różni 4.5 od v6, ze nowe karty do amig nie chcą działać.

Wszystkiego dobrego
Yugorin

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 19:35:37 przez yugorin
[#2] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@yugorin, post #1

na riserze czy bezposrednio w złączu 68k?
[#3] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@michal_zukowski, post #2

Riser
[#4] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@yugorin, post #1

Jaka konkretnie karta 020?
[#5] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@Kilos, post #4

Przepraszam, pomyłka. 68030, teraz zauważyłem.

TF530 rev.3 - M68030 40Mhz
[#6] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@yugorin, post #5

no a jak dasz bezposrednio zamiast procka. ja mialem w rev4 vampire2 zamiast procka i dzialalo ok
[#7] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@michal_zukowski, post #6

Sprawdzę, ale muszę pokombinować z kilkoma podstawkami na cpu socket, bo karty ocierają o slot zorro i cpu. O tym w sumie nie pomyślałem. Założyłem, że slot na riser to to samo co socket na procka.

Dzięki za pomysł.

Wszystkiego dobrego
Yugorin
[#8] Re: Amiga 2000 rev 4.5 płyty schemat serwisowy

@yugorin, post #7

Ze slot adapterem bywa różnie, nie wiem jaki masz, bo widziałem też jakieś dedyki do Vampire. Moja kanapka Slot adapter > 030 > 060 działa niestabilnie. W podstawce CPU działa bez problemu. Za dużo połączeń mechanicznych, długie linie i gdzieś się te sygnały degradują.
Jeśli nadal będziesz miał problemy to przyjrzyj się sygnałowi E_CLOCK z karty. Nie wiem jak to jest rozwiązane na Twoich kartach i nie widziałem schematu PCB 4.5. Miałem problem z kartą 020, która waliła tylko kolorami, sygnał E_CLOCK wychodził z karty przez rezystor 33R. Na płycie A2000 6.2 ten sygnał dodatkowo jest filtrowany poprzez rezystor i kondensator podpięty do masy. Najwyraźniej za dużo tego dobrego, bo po zdjęciu rezystora 33R na karcie i zapodaniu 0R wszystko działa bez problemu. Matze, bo o jego karcie mowa w kolejnej wersji PCB wprowadził nawet bypass tego rezystora w postaci zwory jeśli używamy karty z A2000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem