kategoria: CD32
[#1] Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda
Dorwałem CD32. Ma ona taki problem, że jak ją włączam to ekran jest czarny (ale zmienia się). W sensie konsola się uruchamia, ale wygląda to jakby była na wciśniętym resecie. Dioda power jest przyciemniona i nic się nie zmienia. Czy wie ktoś w jaki sposób mogę sie za to zabrać lub jest ktoś w okolicach warszawy kto by pomógł ożywić płytę?
[#2] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@MaciejW, post #1

Sprawdź na początek napięcia jakie daje zasilacz.
[#3] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@nostrum666, post #2

I kondensatory.
W zasilaczu też.
[#4] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@MaciejW, post #1

Jak masz zasilacz od 1541 II to podłącz i sprawdź czy rusza.
[#5] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@Stoopi, post #4

Panowie, to nie problem zasilacza. Mam drugą, śmigającą cd32.
[#6] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@MaciejW, post #5

sprawdź napięcia w środku, skoro dioda przyciemniona to może nie masz właściwych napięć
[#7] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@nekroskop, post #6

Ja raczej szukam kogoś kto będzie w stanie ją naprawić. Jedyne co umiem to sprawdzić właśnie napięcie miernikiem i porównać z tym na płycie działającej:) Np na TP3 (takie serwisowe miejsce na płycie zdaje się) na 3 pinie od lewej mam 0v a na działającej jest 1.67v. Niestety na tym się moja wiedza kończy. Ani przyczyny odnaleźć nie potrafię, ani tymbardziej usunąć usterki. Jestem Amigowym fanem, ale elektronik ze mnie żaden. Chcę ją uratować bo zakupiłem za 100zl:) Bez osprzętu, zaślepki portu oraz zawiasu klapki napędu (którego mocno szukam), za to napęd działa bez zarzutu.
[#8] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@MaciejW, post #7

Odepnij na próbę wtyczkę od górnej obudowy łącząca diody/reset z płytą główną. Kable w srodku mogą być połamane i stąd efekt wcisnietego resetu.
[#9] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@mikecios, post #8

Górna część jest ok. Sprawdzona na drugiej cd32.
[#10] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@MaciejW, post #9

Odkopie temat. Udało się zdiagnozować tę konsolę ?
Mam podobnie z jedna konsolą, doszedłem, że napięcie VCC w konsoli jest za niskie.
U mnie około 4,45V co powoduje, że układ U14 generuje sygnał RESET i konsola się nie uruchamia. Jeżeli jakimś cudem udało mi się ją uruchomić to napięcie było ciut wyższe.
Jednak w dalszym ciągu za małe by konsola pracowała poprawnie. Uruchamia się goła płyta główna jednak podłączenie CD-ROMa, czy samego risera powodowało spadek napięcia i czarny ekran. Uprzedzę , że sprawdzałam na różnych zasilaczach. Jeżeli mam zasilacz bez obciążenia 5,1V to konsola działa poprawnie jednak VCC jest w okolicach 4,7V co wydaje mi się odrobinę za mało.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 09:33:58 przez nekroskop
[#11] Re: Amiga CD32 czarny ekran i przyciemniona dioda

@nekroskop, post #10

Kondensatory (wszystkie).
W zasilaczu (recap), elektrolity na MB (recap), ceramiki na MB czasem tez się mogą zepsuć, albo źle zrobiony recap też może skutkować zwarciem (czasem z pewnym małym oporem kilkudziesięciu Ohm)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem