kategorie: A600, Sprzęt
[#1] [vampire] Kilka pytań
Mógłby ktoś napisać pare słów, jak sprawuje się DZIŚ Vampire, tzn. na aktualnym corze i z aktualnymi feature'ami? Co jest, czego jeszcze nie ma - takie krótkie podsumowanie, bo wypadłem z tematu gdzieś 2-3 lata temu a właśnie stoję przed decyzją, czy przelać pieniądze Majeście czy nie

Do czego chciałbym wykorzystać gada:
- szybki WB, w wielu kolorach;
- gry w stylu Napalm, Exodus, amigowe 3D;
- emulacja Maka;

I trochę pytań:
1. czy są jakieś problemy z kartami sieciowymi? Warto zainwestować w moduł ethernet?
2. jak duże karty SD obsługuje vampirowy kontroler?
3. czy HDMI potrafi wyświetlić obraz PAL?
4. czy do działania karty wymagany/sugerowany jest mocniejszy zasilacz?
5. czy jest to już zamknięta konstrukcja jeśli chodzi o rozwój, czy są jednak planowane jeszcze jakieś dodatki/feature'y?
[#2] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #1

Add2 - ja mam kartę SD 32GB i niema problemu z obsługą.
Add4 - sugerowałbym mocniejszy. Ja używam 8 amperowego.
[#3] Re: [vampire] Kilka pytań

@Stoopi, post #2

Dalej ona jest niebootowalna?
[#4] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #1

1. ja kupiłem moduł w komplecie z wompierzem na Vesalii i hula. Tyle że po jego podpięciu może być problem ze złożeniem Amigi do kupy, jeśli ma się tę z klawiaturką, bo kabelki na pinach wompierza sterczą ponad poziom obudowy (tak jest w A500 w każdym razie)
3. u mnie nie, ale ja mam core jeszcze chyba 2.11

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 19:35:51 przez snajper
[#5] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #1

ad2. trudno mi powiedzieć ja używam 64GB do wymiany danych z PC
ad3. w core 2.11 nie tylko RTG a amigowe tryby ze złącza amigi, jak masz monitor np BenQ BL912 to załatwisz to jednym monitorem można nawet tak skonfigurować system że monitor sam się będzie przełączał między HDMI(DVI) a RGB.
ad4. nie, działa bez problemu na amigowym 3A.
ad5. nie, wszyscy czekamy na core 2.12 z RTG oraz na osobną linię rdzenia z AGA po HDMI i dzwiękiem.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 19:34:28 przez Alex
[#6] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #3

Chodzi ci o kartę bezpośrednio w Vampirze? Nie używam tego.
[#7] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #3

tak karta microSD nie jest bootowalna i chyba nie będze.
Co do WB to będziesz miał szybki i w wieluuu kolorach (RTG/Picasso96),
gry 3D też fajnie działają typu Quake, Hexen itd. emulacja maca też i wszystko fajnie zrobione w spreparowanym systemie na bazie 3.9 coffin.
[#8] Re: [vampire] Kilka pytań

@Alex, post #7

A co potrzebuje, jakbym chciał postawić swój system, który obsłuży Vampire?
[#9] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #8

w sumie to nic działa każdy system od 1.3 uruchomiony z dyskietki do 3.9 a instalacja jak na każdej innej amidze. Przecież vampir to karta turbo z 128MB i RTG i nic innego.


Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 20:02:58 przez Alex
[#10] Re: [vampire] Kilka pytań

@Alex, post #9

Ale nie ma jakieś 68080.library czy coś? To działa out of the box?
[#11] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #10

nie ma i nie wymaga żadnych dodatkowych bibliotek a po szczegóły zapraszam na forum apollo team http://www.apollo-core.com/knowledge.php
[#12] Re: [vampire] Kilka pytań

@Alex, post #11

Supcio. Tylko trzeba skompletować programy dedykowane Vampirowi, tak? (Riva, porty gier, etc.)
[#13] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #12

w sumie tak albo pójść na łatwiznę i użyć coffina zawiera gry, dema, emulatory i full przydatnych programów łącznie z rivą, amigaamp itp. wszystko skonfigurowane i gotowe do zabawy na bazie os 3.9.
[#14] Re: [vampire] Kilka pytań

@Alex, post #13

Coffina polecam. Sam próbowałem na początku stawiać to na piechotę, ale po odpaleniu Coffina stwierdziłem, że to był wariant dla masochistów.
https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/5077/vampire-500-v2-w-trumnie
[#15] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #12

Arti, serio warto. Amiga chodzi tak jak powinna. Wgrywasz system 32 gb z torrenta, robisz update core’u kabelkiem usb blaster i nie będziesz schodził z tej a500 czy a600.
[#16] Re: [vampire] Kilka pytań

@Alex, post #11

A jaka jest najprostsza forma nabycia Vampire do A600... do A1200?
[#17] Re: [vampire] Kilka pytań

@Duracel, post #16

A czy jest już wersja do 1200?
[#18] Re: [vampire] Kilka pytań

@Ralpheeck, post #15

No to kupione!
[#19] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #18

OK
[#20] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #18

Podziel się wrażeniami, szukam na karbudach w UK A600, jak mi się trafi to moja i nabede Vampire.
Chyba że Standalone będzie szybciej....
[#21] Re: [vampire] Kilka pytań

@WojtekX, post #20

W oczekiwaniu na kartę nasunęły mi się kolejne pytania:

6. Jak najlepiej wyprowadzić HDMI w miejsce modulatora?
7. Czy Indivision zadziała z Vampire? Kiedyś czytałem, że są jakieś problemy;
8. Czy port karty SD jest stabilny? Tzn. czy można tam trzymać dane bez obaw, że sterownik jest BETA i nagle wszystkie znikną?
9. Jak wygląda sprawa mapowania Kickstartu na Vampire?
10. Co z narzędziami takimi jak RsrvWarm/Cold/PrepareEmul dla Maka?
11. Co z MMU?
[#22] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #21

Ad.6. Przedłużacz 50cm HDMI z mocowaniami na śruby plus wydrukowany uchwyt pod otwory po modulatorze.
Ad.7. Indi 2 nie gryzło mi się z V2.
[#23] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #21

Rozumiem że mówimy o a 600?
Ja mam połączone dwie przedłóżki hdmi elbow, idealne na długość, przygniecione stacją fdd, i wyjście na miejsce po modulatorze na gorący klej. Tak, wiem, trochę ghetto, ale działa wybornie.
[#24] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #21

Też czekam na wompierza szeroki uśmiech

7. Do indi v1 wyszedł patch. Indi v2 bez problemów.
11. MMU brak i nie zapowiada się na teraz, że będzie.
[#25] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #21

ad.10 rezerwacja pamięci nie jest potrzebna , wszystko działa od strzała. Fusion śmiga aż miło :)
[#26] Re: [vampire] Kilka pytań

@_arti, post #21

Ad.9 narzędzie do konfiguracji Vampira z poziomu Amigi powinno podmienić rom bez problemu...
vcontrol MAPROM
Zresztą kickstart można sobie na stałe wgrać w kartę jak to się odbywa przy AmigaOS 3.14.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem