kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 i problem z ładowaniem WB2.x
Witam wszystkich. Ostatnio wyjąłem z szafy mają A3000 i chciałem zainstalować w niej dysk twardy. Niestety trafiłem na pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić. Moja A3000 jest w wersji z SuperKickiem czyli ładuję na początku Kickstart z dyskietki. Mam do wyboru 1.3 lub 2.x. Jeśli wybiorę Kick 1.3 to normalnie mogę wgrać WB1.3 i wszystko działa OK ale jeśli wybiorę Kick 2.x to Kickstart wgrywa się prawidłowo ale przy próbie wgrania później na przykład WB 2.04 wczytywanie staje w pewnym momencie i nic nie mogę zrobić. Jeśli natomiast po załadowaniu Kicka 2.x wejdę do Boot menu i w opcjach wybiorę Disable CPU Caches to WB wgrywa się normalnie. Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem?
[#2] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #1

Wstaw na początku s-s
CPU nocache

Widocznie jakiś program nie lubi cache
Potem poszukasz co to jest.
Możesz też włączyć cache przed ENDCLI w s-s lub już pod WB/CLI

Czy WB1.3 bootuje poprawnie na kick2.x?
[#3] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #1

Może masz mediatora albo CV64? Któryś pakiet sterowników graficznych
mi się czasem gryzł z cache. Mi wyskakiwał guru 80...4. Zawieszenia startu nie pamiętam.


Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 11:13:14 przez Rafał A-3000
[#4] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Rafał A-3000, post #3

Wszystkie karty wyjęte. Sama A3000 2Mb Chip i 16 Mb Fast no i dysk SCSI 1Gb. Utworzyłem partycje startowe dla Kick 1.3 i 2.x.Zainstalowałem WB 1.3 i kolejne dziwne zjawisko. Przy starcie WB 1.3 podczas pierwszego ładowania systemu wywala Guru. Po resecie z klawiatury WB wgrywa się normalnie.
[#5] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #4

Myślałem jeszcze o setbatt/scsi ale to by z dyskiem był problem, a nie startem. Dziwne.
Mi czasem się wiesza/resetuje ale to problem sterownika klawiatury. Jak nie fiksuje to jest stabilna jak skała. Wtedy jednak nie mam guru. Włącz ew. oprócz nocache jeszcze nobuseerror (czy jakoś tak) ale do 1.3 to nic nie wniesie.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 11:53:08 przez Rafał A-3000
[#6] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Rafał A-3000, post #5

No dziwne to jest bo nawet próba wgrania samego WB2.04 z dyskietki się nie udaje bez wyłączenia cache.
[#7] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #6

Może setpatch ma jakąś niezgodną wersję i stąd problem. Swego czasu też się naszukałem ,zgodnej' wersji tej komendy. Spróbuj ją wyłączyć.
[#8] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Rafał A-3000, post #7

Spróbuję pokombinować z setpatch.
[#9] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #8

Póki co udało mi się z WB 1.3. Po skasowaniu w S-S wpisu Load Clock uruchamia się bez problemu.
[#10] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Marcin74, post #9

Load clock nie powinien mieć wpływu na start poza ewentualnym kodem błędu (not found) dla komendy z A500. Co do 2.x to by trzeba dociec, w którym momencie staje (komenda). Może wystartuj bez sekwencji startowej i po kolei wpisuj w Shell komendy z s-s.
[#11] Re: A3000 i problem z ładowaniem WB2.x

@Rafał A-3000, post #10

Load Clock niby nie powinien mieć wpływu a ma. Jak ta komenda jest w S-S to za każdym razem przy pierwszym uruchomieniu WB 1.3 wywala mi Guru a jak ją skasuję to wgrywa się normalnie. Po wgraniu WB zegar odczytywany jest poprawnie.
WB 2.04 też już ogarnąłem. Wpis CPU NOCACHE na początku S-S i CPU CACHE przed Load WB i wszystko działa OK.
Ale i tak jest to dla mnie wielka zagadka. Miałem kilka sztuk A3000 i w żadnej nie było takiej jazdy. Fakt, że ta którą teraz mam jest nieco inna, to jeden z pierwszych sztuk. Ma numer seryjny 40 i na płycie jest trochę więcej zworek niż na poprzednich moich A3000. Ma dwa komplety podstawek pod Kickstarty. Jeden dla układów 27C220 a drugi nie wiem pod jakie układy bo rozkład pinów jest inny niż dla 27C220 ale nie pasuje też do 27C400.
Ale najważniejsze, że jest już OK. Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem