kategoria: Programy
[#1] Iconian 2.98 i rozmiar ikony
Mam program Iconian 2.98s i chcę go użyć do zrobienia ikony z przygotowanego wcześniej obrazka. Obrazek ma wymiary 240*40 pixeli. Czy da się zrobić ikonę dokładnie w tym rozmiarze? W menu są ustawienia wysokości i szerokości, ale już gotowe, więc nie pasują dokładnie do mojego obrazka. Jest też opcja wysokość / szerokość użytkownika, ale nie wiem co ona daje, bo po jej wybraniu wielkość ikony się zmniejsza.
[#2] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@PopoCop, post #1

Wymiary ikony użytkownika można ustawić w tooltype'ach Iconiana. Trzeba dodać tooltype USERHEIGHT=liczba oraz USERWIDTH=liczba.
Później program po uruchomieniu powinien od razu ustawić rozmiar ikony według wpisanych liczb.



Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 19:36:33 przez A2
[#3] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@A2, post #2

Wpisałem liczby w tooltypach, ale niczego to nie dało. Program zachowuje się tak samo, jak przed wpisaniem liczb. Nawet jak w menu wybieram rozmiar użytkownika, to nie ustawia się rozmiar wpisany w tooltypach.
[#4] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@PopoCop, post #3

Dlatego ja po dłuższej batalii odpuściłem. Może jest ktoś u kogo to działa. Ale nie zniechęcajcie się 😎
[#5] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@PopoCop, post #3

Może ściągnij nowszą wersję u.
[#6] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@PopoCop, post #3

Musiałeś coś źle wpisać.
W wersji "u" Iconiana dopisanie parametrów w tooltypes podanych przez A2 daje właściwe wymiary buforu.
Sprawdzone.
[#7] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@Norbert, post #6

Zaczynałem od wersji 2.98u i było tragicznie, bo wieszała się przy ładowaniu obrazka, jak szerokość ustawiałem na 256. Potem ściągnąłem wersję 2.98s oraz klucz (dostępny na Aminecie). Tu nie było problemów z wieszaniem się.
W zasadzie, to problem jest już nieaktualny. Zwiększyłem nieco obrazek żeby pasował do 256x40 (taki bufor można ustawić w opcjach) i zrobiłem ikonkę o takim wymiarze.
[#8] Re: Iconian 2.98 i rozmiar ikony

@PopoCop, post #7

Systemowy, ubogi IconEdit zapisuje tylko lewy górny obszar zawierający wszystkie piksele ikony, dzięki czemu ikony mogą mieć dowolny rozmiar (ograniczony z góry przez rozmiar obszaru).

Czy przypadkiem Iconian nie powinien zachowywać się podobnie?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 18:15:08 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem