kategoria: CDTV
[#1] CDTV - czerwony ekran przy bootrom 2.3 kikstart 2
Witam
Mam dziwny problem z moją CDTV.
Na kikstarcie 1,3 i bootromie oryginalnym wszystko wydaje się działać.
Schody zaczynają się po wymianie bootroomu na 2.3
Ekran startowy zamiast różnych kolorów wyświetla się w odcieniach czerwonego.
Ekran odtwarzania CD jest już ok.
Jeszcze gorzej jest po wymianie kikstartu, w trybie CDTV ekran jest czerwony z latającymi pasami, w trybie A500 jest stały czerwony. Diagrom działa dobrze jeszcze nie przeprowadziłem wszystkich testów.
Wiem że są schematy w sieci itp. ale na razie nie mam na to siły i chętnie skorzystam z waszej wiedzy.
Chenie przyjmę wszelki porady, ale mam zasadnicze pytanie który układ odpowiada za zarządzanie, odczyt Rom Amigi?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 22:01:49 przez MarekG1
[#2] Re: CDTV - czerwony ekran przy bootrom 2.3 kikstart 2

@MarekG1, post #1

Czy chodzi o ekran startowy z obracającym się logiem CDTV? Czerwony ekran startowy BOOTROM 2.30 wyświetla kiedy do CDTV nie jest podłączona stacja dyskietek.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 06:03:27 przez krystian77
1
[#3] Re: CDTV - czerwony ekran przy bootrom 2.3 kikstart 2

@krystian77, post #2

Dzięki
Fakt po podłączeniu stacji kolorki są normalne
[#4] Re: CDTV - czerwony ekran przy bootrom 2.3 kikstart 2

@MarekG1, post #3

Kurde
Ale głupi jestem, nie zrobiłem swap bytes i dziwię się że nie działa.
Na usprawiedliwienie dodam że zmylił mnie ten czerwony ekran startowy, oraz miałem od kogoś kość z romem 2.05 i też nie działała(wcześniej jej nie testowałem)
Proszę o zamknięcie a najlepiej skasowanie:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem