kategoria: A600
[#1] 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?
Cześć,
Czy któreś z rozszerzeń ma jakieś zalety/wady w stosunku do drugiego?

[#2] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #1

Oba dają Ci to samo. To z prawej "nowocześniejsze" - możesz do niego zegar RTC dorobić. Przypuszczam, że do tego z lewej również. Ja bym kupił to z prawej. Ale sugerował bym się też ceną (tańsze). Troszkę małe zdjęcie wrzuciłeś - na tym z lewej są jakieś zworki czy fragment podstawki pod układ? - czy jeszcze coś innego.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 19:57:54 przez Adinfo
[#3] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@Adinfo, post #2

Dzięki. Że dają to samo to wiem :) Pytałem raczej o jakość, ew. inne "zady i walety".
Nie chodzi o zakup, obydwa są moje. Lepsze pójdzie do podstawowej A600, drugie jako zapas.
Czy gdzieś znajdę listę części i instrukcję do dołożenia RTC? Ew. ktoś by się podjął i za ile?

Rozmiar zdjęcia chyba obcięło samo forum. Większe tu:
link
[#4] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #3

Spoko, nie miałem na tłumaczenia że dają to samo, heh
Na tym z lewej trochę więcej roboty z oczyszczeniem otworów pod układ/podstawkę zegara.
Na tym z prawej kondensatory i odpowiedni układ SMD trzeba dolutować oraz podstawkę pod baterię. Jest sporo osób na forum co Ci to wlutują, ja niestety nie mam na to czasu - leżą i czekają płytki podobne do tej z prawej do zrobienia.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 20:17:48 przez Adinfo
[#5] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #1

Funkcjonalnie nie ma żadnej różnicy. To po prawej zdaje się, że było robione, przez jednego z użytkowników naszego forum, może posiadać listę brakujących części. Co jest napisane na tym PCB?
[#6] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@sanjyuubi, post #5

Made in Poland
PCB by XeN0n
pcdeb.pl
[#7] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #1

Z prawej wybierz ma tylko dwie kosci 512 kb..dluzej pociagnie no i mniej elementow do popsucia
[#8] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #1

z eBay jest Super, od electronika4you

Pic



Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 11:20:00 przez micromars
[#9] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@micromars, post #8

Dzięki, ale ja tylko chciałem wybrać do używania lepszy z dwóch posiadanych, a nie kupować trzeci.
Ale swoją drogą, co w tym z ebaya takiego Super? W porównaniu z tym od XeN0na, nie ma RTC.
[#10] Re: 1MB trapdoor do A600 - które lepsze?

@uicr0Bee, post #9

Jest mały i nie powoduje niepotrzebnego ciepła. No i bez żadnych Pierd.... .

Jestem pewien, najlepsze jest rozszerzenie od Architect1200, ma RTC, ClockPort jak i Indi Port, ale to kolejny temat, niestety zdałem to, żałuję teraz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem