kategoria: Programy
[#1] Drive test
Witam, używał kto tego programu do napraw stacji dyskietek?. Może ktoś z kolegów posiada jakiś opis tego programu jak go używać co pokazuje. Mniej więcej obczajam ale pewnie mniej. Pokazują mi się 2 okna jedno z różnymi komendami a drugie puste tak jak by na coś czekała ale nic w nim się nie pojawia. Mam kilkanaście stacji do A500 i chciał bym je ożywić lub chociaż zdiagnozować. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
[#2] Re: Drive test

@andi34, post #1

Najlepiej zacząć od wyczyszczenia głowic IPA i test X-Copy, tylko teraz po 30 latach, trzeba mieć pewność, że dyskietki ą sprawne ;) co wcale nie jest takie oczywiste.

Jeśli chodzi o programy do testowania to kiedyś używałem programu Ami Alignment do sprawdzenia ustawienia głowicy, prędkości obrotowej etc., ale trzeba mieć na 100% sprawną i dobrze nagraną dyskietkę do tego.
[#3] Re: Drive test

@andi34, post #1

Kilkanaście stacji amigowych czy pecetowych ?
Te pierwsze, jeśli są sprawne, zadziałała od "strzału"
Pecetowe wymagają albo modyfikacji taśmy fdd albo dopasowania elektronicznie do standardów amigowych.
[#4] Re: Drive test

@lopezpb, post #2

Od czyszczenia zacząłem dyskietki mam nawet sprawne. A możesz mi powiedzieć co najczęściej wysiada w stacjach? Jak sprawdzić głowice? Kiedy wnioskować że procesor stacji jest uszkodzony? Czym mam być nagrana ta dyskietka do testów? może można taką dyskietkę zrobić na uae, czy lepiej na innej np. zewnętrznej stacji? co na nią nagrać.
[#5] Re: Drive test

@Norbert, post #3

Mam Amigowe do A 500, a PC to mam przerobione choć też wymagał y by sprawdzenia
[#6] Re: Drive test

@andi34, post #4

Aby sprawdzić ustawienie głowicy i mieć 100% pewności, że jest ok, należało by mieć oryginalną dyskietkę do kalibracji, ale ja to kiedyś najzwyczajniej nagrałem taką dyskietkę na sprawnej stacji i ustawiałem głowice.

Na tej stronie, którą podlinkowałem jest też instrukcja do tego programu, ja do końca już nie pamiętam bo dawno tego nie używałem.

Ten program pokaże ci prędkość obrotową, możesz sprawdzać głowice, górną dolną etc. wtedy będziesz wiedział co jest nie tak ze stacją.

ps. ja z tego co pamiętam gdzieś w czeluściach TOSEC znalazłem dyskietkę opisaną jako calibration disk czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie niestety :(

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 10:39:09 przez lopezpb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem