kategoria: A600
[#1] Złącze (taśma) klawiatury w A600
Witam po przerwie
Dziękuję za akceptację mojego konta na PPA przez moderatorów
Ale do rzeczy...otóż mam denerwujący problem z moją przyjaciółką a więc po każdej przerwie w użytkowaniu przestają działać klawisze (czasem wystarczy dwa tygodnie....czasem więcej) w różnych sekcjach mapy klawiatury oczywiście każdorazowe przeczyszczenie alko izo przynosi pozytywny efekt ale zaczyna mi to przeszkadzać do tego stopnia, że czasem wolę jej już nie odpalać jak nie mam czasu na serwis...
Końcówka taśmy wygląda ok i nigdy nie była przycinana ani w jakikolwiek sposób naprawiana i tu moje pytanie....czy są jakieś sposoby aby raz na zawsze to wyeliminować? albo przynajmniej raz na rok wymagało to serwisu?
Ami czasem robi u mnie za "potwora", który nagrywa mi dyskietki d.64 dla commodore 64 i tu jest wymagane shell (cli) oraz wklepywanie na klawie komend co niestety czasem z powodu powyższego problemu uniemożliwia mi całą zabawę już o każdorazowym strachu o uwalenie zaczepów przy serwisie nie wspomnę....

miło jest wrócić pozdrawiam

P.S. zacisk jest ok

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:44:53 przez -heniek29cr-
[#2] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@-heniek29cr-, post #1


czy są jakieś sposoby aby raz na zawsze to wyeliminować?

Tak.
Kupno nowej folii na znanym portalu aukcyjnym.
[#3] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@stachu100, post #2

Znalazłem tylko do A1200.....a co z naprawą nie ma sposobów na to?
[#4] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@-heniek29cr-, post #3

Przyciąć taśmę 2mm. Coś tam ewidentnie nie łączy jeśli masz losowe kłopoty z klawiszami. Możesz również rozkręcić klawiature i rzucić okiem czy czasem blacha nie jest wygięta pod dziwnymi kątami. Może to być powód że nie stykają klawisze do folii.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 07:38:34 przez Stoopi
[#5] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@Stoopi, post #4

Wystarczy 1mm
[#6] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@stachu100, post #2

W innym wątku o nowych "foliach" do A500 kolega Archi-Tech zaprezentował prototyp nowej folii do A600, tak więc owszem wymiana, ale wstrzymaj się z zakupem raczej taniej u Archi-Tech będzie.
Na teraz: zabawa z miękkim ołówkiem, lub hardkorowo lakier grafitowy
[#7] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@MarekG1, post #6

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi coś pokombinuje a w razie awarii będę wypatrywać nowych folii.
Pozdrawiam
[#8] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@-heniek29cr-, post #7

A więc na razie zrobiłem tak:
1: delikatnym papierem ściernym przeleciałem całą końcówkę taśmy.
2: oczyściłam dokładnie wacikami nasączonymi alk izo.
3: suchym wacikiem dopieściłem

I teraz wszystko chodzi idealnie jeżeli problem powróci będę ciąć tą końcówkę.
Pozdrawiam
[#9] Re: Złącze (taśma) klawiatury w A600

@-heniek29cr-, post #8

Co zrobić jak folia już jest przycięta tak bardzo, że styki nie istnieją? (mam taką folie w A1200 - w środku klawiatury wygląda idealnie). Z tym szlifowaniem papierem ściernym to nie jest zły pomysł - przetestuję. Próbowałem żyletką dostać się do ścieżek - było nieco lepiej ale nadal w większości brak styku, również nanosiłem klej ze srebrem - on się niestety ściera przy wyjmowaniu folii - nie jest trwały mechanicznie.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 16:41:02 przez Adinfo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem