kategoria: Minimig
[#1] MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...
Witam,

Mam pytanie do innych użytkowników ustrojstwa MiSTer. Niedawno zakupiłem, w miarę kompletne daughter boardy są podłączone. Mam poważne problemy z core'em Amiga/Minimig.

Mianowicie domyślna konfiguracja u mnie to ECS + 512KB Chip + 512KB Slow.

Jak chcę pograć w grę co wymaga innej konfiguracji, jak "łapka trzyma dyskietkę" daję "load config" - i wybieram z zapisanej listy. W tym momencie MiSTer powinien zrobić restart i powinna się załadować konfiguracja. Niestety restart jest niepełny (dwa z trzech "szarych") ekranów przed "łapką" i... znowu restart.

Stan ten mogę zmienić (i to nie za każdym razem) poprzez wybranie jeszcze innego configu (np. AGA + 2 MB Chip). Wtedy nieskończona pętla restartu się kończy, wyskakuje mi Guru a potem - łapka/ekran powitalny.

Tak chyba nie ma być.

Jestem tym bardziej poirytowany, że jak miałem wcześniej Minimiga, też miałem cyrki z tym które trwały prawie dwa miesiące, po czym okazało się, że karta SD Minimiga była walnięta. A karta była nowa, kupiona w zestawie z Minimigiem ze sklepu ACube...

Podsumowując, mam pytania do użytkowników MiSTera (względnie do użytkowników MiSta):

1) czy raczej karda MicroSD walnięta? (podobnie jak w przypadku Minimig, dostałem ją z zestawem DE10-nano...)
2) czy walnięta płytka SDRAM (puściłem memtest i licznik doszedł do ok. 4000 - nie było błędów na dole na czerwono...)
3) czy to coś z DE10-nano?
4) czy najnowszy rdzeń (bodaj z 3. maja br.) to od miesiąca fuckup i skorzystać z innego (jakiego???)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc osobie zrozpaczonej.

P.S. Oczywiście podobnie jak niegdyś forum minimig.net, obecnie forum atari na którym powinienem zadać to pytanie jest chronione bezmyślnymi zabezpieczeniami praktycznie uniemożliwiającymi rejestrację, co Administracja Portalu ma głęboko w d***ie, po trzech wiadomościach wysłanych na przestrzeni około tygodnia...
[#2] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@David, post #1

I find sometimes have to load core again and save has default to load when changing configs sometimes, ie save to preset one when load core from mister menu
[#3] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@uigiflip, post #2

Interesting tips.

Can you give an exact sequence of steps out of your suggestion?
[#4] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@David, post #3

okies maybe core messed up will roll back core
[#5] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@uigiflip, post #4



not sure what is happening but works after warming up mister with several cores
[#6] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@uigiflip, post #5

more experimental branch link
[#7] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@David, post #1

Wracajac choćby jeszcze raz z tym watkiem...

Czy ktoś ma jakikoleiek pomysł jak przedrzeć się przez samolubnych adminów na atari-forum i założyć tam konto???

Może ktoś ma tam konto...
[#8] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@David, post #7

if i recall its funny about emails did you use hotmail or like think I had to use my cable companys email?

or could be spam bot question difficult even for humans

example
CONFIRMATION OF REGISTRATION

Enter the letters surrounded with braces IN REVERSE ORDER: Pl{e}as{e} Le{t} {m}e i{n}:
This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.


Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 22:33:14 przez uigiflip


checked my account I signed up with gmail sucessfully

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 22:35:23 przez uigiflip
[#9] Re: MiSTer i (nieskończona) pętla reboot...

@uigiflip, post #8

does this still happen with latest core with loads of fast ram available now?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem