kategoria: A4000
[#1] A4000 + FastATA 4000 MK-VII
Cześć,
mam taki problem z instalacją fastATA, ale po kolei. Dysk podpinam najpierw pod IDE z płyty głównej. Dysk 80GB. Robię 4 partycje. Pierwsza 256MB, resztę po 512MB (próbowałem i SFS i PFS3). Instaluję system 3.1. Wszystko działa fajnie. Przepinam wszystko na taśmę 80 żyłową dołączoną do fastATA i podpinam pod nią. Posiadam także Mediatora i fastATA wpiąłem w slot zorro najniżej jak się dało. Taśma podpięta pod zewnętrzny port. System odpala. Wszystko fajnie. Problem pojawia się jak zainstaluję stery do fastATA z dyskietki. Wtedy przy bootowaniu mam błędy raz z c:mount, raz c:version. Próbowałem wymienić Mediatora na daughter board i system niby wystartował, ale jak odpaliłem CLI i wpisałem komendę LIST to znowu ten error tym razem z C:list.

Ktoś wie w czym może być problem?
[#2] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Jield, post #1

Sterowniki dedykowane dla FastATA na Zorro?
Jakie PIO wykrywa ata3prefs ?
Może warto zmnejszyć wartość i zobaczyć jak zadziała.
[#3] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Norbert, post #2

No po zainstalowaniu sterów to nie wejdę do systemu, żeby sprawdzić. Stery z dyskietki dołączone do fastATA.
[#4] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Jield, post #3

A w czym problem.
Uruchamiasz Amiga bez s-s i wchodzisz do ata3prefs.
No chyba ze sterownik ustawiony jest jako resident.
Wtedy całą operacje wykonaj po wcześniejszym wyłączeniu Amiga.
[#5] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Norbert, post #4

Ok, dzięki! Wieczorem zobaczę.
[#6] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Norbert, post #4

Ustawione na 0 miałem. Zmieniłem na 4 i efekt ten sam.
[#7] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Jield, post #1

Wygląda jak bys miał ustawione za "wysokie PIO".
Jeśli korzystałeś z standardowej instalacji FASTATy, to przy uruchamianiu systemu trzymaj wciśnięty lewy (lub prawy- dokładnie nie pamiętam) przycisk myszy, powinny pojawić się preferencje FAST ATA (na wyjściu RGB Amigi- PAL).
Po eksperymentuj z PIO0, PIO2, PIO3 może pójdzie PIO4.
[#8] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII

@Jield, post #6

A widzisz, jaki mam refleks.. szachisty..

Czyli to nie problem ustawien PIO, wywal z s-s sterownik fast ata (fastata.driver chyba lub atadriver czy podobnie).
Uruchom system i pod systenem odpal ręcznie ten driver (najlepiej z ustawieniem na początek PIO0) i experymentuj, ewentualnie sprawdź na innej taśmie ATA.
[#9] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@BULI, post #8

Użyłem innego dysku i jest ok. Coś mu ten pierwszy chyba nie podchodził.

Natomiast, nowy dysk robiłem od nowa i musiałem wszystko od zera wgrać i mam problem z Mediatorem. Przy komendzie "pciinfo" wyświetla mi chyba 34 device'y jako unknow jak nawet nie mam nic wpięte. Nie pamiętam czy tak zawsze było, czy tylko pokazywał kilka deviców, które są wpięte.

Przy wyjęciu fastATA jest to samo. Także nie wiem czy zepsułem Mediatora czy nie.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:47:05 przez Jield
[#10] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@Jield, post #9

Tak być nie powinno, coś nie tak z medkiem.
Posprawdzaj wszystko na spokojnie, popraw styki/łącza można posiłkować się propanolem i sprawdź bez żadnej karty- w pciinfo ma być czysto- 0.
Jak nic nie pomoże wyciągnąć po kolei mach, przeczyścić, podoginać styki i sprawdzic.
[#11] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@Jield, post #9

Też tak miałem na nowym mediator że, rozebralem wszystko i złożyłem jeszcze raz, pomogło, pewnie coś nie stykałook, racja
[#12] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@QUAD, post #11

Kurde, właśnie już próbowałem 2 razy i cały czas to samo. Widzę, że jak wsadzę dźwiękówkę to ją wykrywa, ale dalej jest długo lista z 34 elementami unknow.
[#13] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@Jield, post #12

Skoro dźwiękówkę wykrywa, to zainstaluj grafikę i zobacz czy zababgla.
[#14] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@Jield, post #12

Ale wyciagales daughterboard czy tylko samego medka?
[#15] Re: A4000 + FastATA 4000 MK-VII + Mediator

@QUAD, post #14

I jedno i drugie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem