kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 - dual boot.
Co to jest takiego ten dual boot. Nakładka na kosci rom z podwójnym romem, wybieralnym podczas bootowania?
Tylko a3000 ma taka opcję? Czy mozna tam zainstalować dowlone romy, np 1.3 i 3.1?
Jak przygotowac hdd na taki układ? Dwie partycje, czy wszystko z jednej?
Wyjasni ktoś?
[#2] Re: A3000 - dual boot.

@Ralpheeck, post #1

Niektóre egzemplarze Amig 3000 były produkowane z Superkickstartem - romem startowym (1.4), który uruchamiał komputer i zgodnie z ustawieniami wczytywał kickstart do pamięci z odpowiednio przygotowanych partycji 1.3 lub 2.x.
Obecnie dual boot na każdej Amidze można sobie zrobić przełącznikiem kickstartów albo remapując kickstart z pliku.
Ja mam przełącznik 1.4/3.1. pracuję na superkickstarcie, a 3.1 mam do kart turbo. Nie pamiętam czy i mediator nie blokuje superkickstartu.

Edit. Być może były także egzemplarze Amig 3000 z dwoma romami (na płycie jest miejsce na dwa romy) ale takiej Amigi 3000 nie widziałem.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 07:58:15 przez Rafał A-3000
[#3] Re: A3000 - dual boot.

@Rafał A-3000, post #2

Dopadłem płytę z takim superkickiem, i nie wiem czy to usunąć i wstawić 3.1, czy zostawić. Zapodam zdjęcie wieczorem.
[#4] Re: A3000 - dual boot.

@Ralpheeck, post #3

Bo ja wiem czy warto? Na dyskietce mam superkicka 1.3 i 2.0 w zaleznosci jaki wybierasz w menu.
A przy starcie z dysku twardego mam 3.1
[#5] Re: A3000 - dual boot.

@Ralpheeck, post #1

Żeby dysk startował z wyborem Kicków to musi mieć przynajmniej dwie partycje. Jedna dla Kicka 1.3 i druga dla 2.x lub 3.x. O odpowiednich nazwach. Na każdej partycji musi być plik kick.rom w katalogu Device. Niedawno walczyłem z przygotowaniem takiego dysku bo mam A3000 o numerze seryjnym 40. Bardzo wczesna rewizja z dwoma kompletami podstawek pod Kick.
[#6] Re: A3000 - dual boot.

@Marcin74, post #5

Masz łącznie 4 podstawki pod romy? Najczęściej jedna para jest , zaślepiona'.
[#7] Re: A3000 - dual boot.

@Rafał A-3000, post #6

Mam 4 podstawki w dwóch siedzi kick 1.4 a dwie są wolne. Niestety te wolne nie są zgodne z układami 27C400.
[#8] Re: A3000 - dual boot.

@Marcin74, post #7

To chyba tak jak ja w tej mojej?

Tutaj zdjęcie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem