kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 zielony ekran
witajcie
... no i chyba mi A3000 padła. podczas bootowania ekran jest zielony a dioda power miga. nie przechodzi dalej.
doczytałem już w sieci, że to pewnie chip ram (i jeden z kolegów mi już to telefonicznie sugerował).

Amiga działała do teraz normalnie. nie odpalałem jej z miesiąc i dzisiaj takie kwiatki.
w Amidze mam 2 mb chip. ten w podstawkach wyjąłem ale nic się nie zmienia i nadal jest na zielono podczas bootowania. docisnąłem też kicki i agnus ale nadal bez zmian.

jakieś pomysły co mógłbym na szybko sprawdzić czy szykować się i szukać na giełdzie kogoś do naprawy?
z góry dzięki za pomoc
[#2] Re: A3000 zielony ekran

@retronav, post #1

jakieś pomysły co mógłbym na szybko sprawdzić czy szykować się i szukać na giełdzie kogoś do naprawy?

Sprawdź jakie napięcia daje Ci zasilacz, bo przez niego też możesz mieć takie problemy.
[#3] Re: A3000 zielony ekran

@retronav, post #1

A jak wygląda okolica baterii? Nie ma zielonych nalotów?
Wyjmij Agnusa i sprawdź czy nóżki i piny w podstawce są czyste.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem