kategoria: CDTV
[#1] Kupno CDTV? Sensowna cena?
Jak w temacie do jakiej kwoty to w ogóle ma sens? Nie jestem Mirkiem handlarzem, mam żone i córeczkę no i chciałbym nostalgicznie wrócić do czasów dzieciństwa ale kwoty rzędu 2k pln na alledrogo to jakiś dramat...
[#2] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #1

Za zachodnią granicą ceny gołej CDTV to już 250-300€.
Dwa lata temu za 250€ mogłem kupić zestaw z FDD,klawiatura i myszką.
Szukasz samej CDTV?Pewnie nie.
Jednostka min 500zł,stacja ok 250-300,klawiatura ok 400,czarną mysz ok200 zł,pilot ok.150zł.Nie wiem czy kupisz ładny i sprawny zestaw poniżej 1500zł.


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 19:49:38 przez ak47
[#3] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@ak47, post #2

Są jeszcze alternatywy: adapter klawiatury USB, adapter zwykłej myszy i joysticka, zwykła zewnętrzna stacja dysków lub zewn. Gotek.
[#4] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@orila, post #3

Racja :) Pech chciał że poprzednich sprzętów musiałem się pozbyć (500+1200) i szukam teraz czegoś znowu bo tęskno :P dlatego pomyślałem o CDTV ale ceny znowu poszły w górę i krew mnie już powoli zalewa jak za full zestaw A500 ludzie ( handlarze) chcą 1k pln
[#5] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #4

"za full zestaw A500 ludzie ( handlarze) chcą 1k pln"

tego nawet Selurom sie nie snilo w najgorszych koszmarach
[#6] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #1

Ja się biję pomiędzy zakupem CDTV a CD32, ale bardziej o to, że owszem, jestem skłonny się wykosztować ale z obcego źródła (allegro) nie kupię.

Więc mnie wątek Kolegi interesuje, w zakresie CDTV.

Takie tematy jak zakup CDTV czy CD32 po "nie-zbójeckich" cenach należy chyba załatwiać osobiście na party typu AmiParty... Co sądzicie o takim pomyśle?
[#7] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@David, post #6

Chyba fakt najlepsze rozwiązanie. Ostatnio widziałem kolesia na allegro sprzedawał same a500 bez zasilacza etc 11 sztuk 450 pln sztuka... dramat
[#8] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #7

a500 bez zasilacza etc 11 sztuk 450 pln sztuka.

Sprzedawał sam sobie??????????????
[#9] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #1

Słowo klucz: wrócić do czasów dzieciństwa...
Otóż nie tylko Ty jeden, i dlatego takie ceny.

CDTV pamiętam jak kosztowało w Polsce jakieś roczne zarobki mojej mamy, co dosłownie czyniło go komputerem moich marzeń.
[#10] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Ralpheeck, post #9

Dokładnie. Teraz wszyscy by chcieli ten sprzęt najlepiej za darmo.

Za darmo to można sobie WinUAE lub inny podobny emulator zainstalować, na PC, za który jednak trzeba było coś zapłacić i wcale nie mało też.

Ja autorowi posta proponuję kupić MiST'a, nad którym sam czasami się zastanawiam. W ten sposób będzie mógł sobie pograć w gierki nie tylko z Amigi, ale również z Atari, C64 i nie tylko.
[#11] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@gilban, post #10

Dziwię się ludziom którzy myślą że sprzęt, którego prawie już nie ma a mają go zazwyczaj kolekcjonerzy - pasjonaci drożeje. A jak jest z innymi rzeczami klasycznymi autami, obrazami itp? Sprzęt będzie drożał poprzeć można na ebay jakie ceny są w retro świecie. (nie tylko Amigi) Sam jak kiedyś będę pozbywał się kolekcji to za free jej nie oddam. Bo to byłoby głupie.
[#12] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@mkdevil666, post #11

Panowie powiem szczerze - to się robi jakieś dziwne powoli że ludzie nakręcają aż taką bańkę.

Z drugiej strony sam mam CDTV w stanie praktycznie mint,fabryczna czarna myszka, 2x czarne FDD, interfejs joy/mouse , sprawny i nie wygnieciony pilot oraz praktycznie nietykana klawiatura z pokrywą amigowską (nie pc).

Z racji że tego nie używam to myślałem żeby wystawić. Patrząc po cenach to pasowałoby wziąć te 1500-1600 (skoro za 1200 są czasem same jednostki z pilotem w stanie "dowiaduj się/ nie mam czasu sprawdzić/nie daje gwarancji bo sprzęt ma xx lat").

Po prostu rynek jest dziwny, sprzętu jest mało, hype jest olbrzymi.

Widzę pewne analogie do świata sneakerheadów gdzie buty mające 3-4 lata temu retail w okolicy 170 $ potrafią w resale`u kosztować 1200 $. Co więcej nie są noszone ani nawet wyciągane z pudełek po prostu sprzedający od razu je brał "na handel"....

Ogólnie pomyłka.
[#13] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@David, post #6

Jako posiadacz obu z całym szacunkiem Ci powiem ze CD32 to jest po prostu sprzęt zrobiony z serwetki wybełtanej z otrębami z ryżu. Na prawdę jakość kuleje oryginalny pad to pomyłka (warto kupić sobie Competition Pro - jednak jest pewien problem - cena). włącznik przypomina czasy C64, laser w czytniku też kiepski.

CDTV to prawdziwy czołg, na wielu elementach jest napis "made in Japan". Po prostu czuć jakość. Commodore nie bez powodu utopiło w tym projekcie mnóstwo pieniędzy które się nigdy nie zwróciły...
[#14] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #1

Następnym razem bierz za 1500-2000 zł komplet, bo taniej raczej nie będzie. Szybki risercz i w niemieckich ogłoszeniach lokalnych jest na chwile obecną trochę CDTV, z tym, że ceny zaczynają się od 450 EUR, ale często jest to wersja bez klawiatury, myszy i stacji.

Tak już poprzednicy napisali, nie można spodziewać się cen sprzed kilku lat. Jeśli prześledzisz ceny licytowanego sprzętu ( a nie oferty kup teraz) w serwisach aukcyjnych w kraju i poza granicami, zobaczysz, że to nie międzynarodowy kartel "Mirków handlarzy" utrzymuje takie ceny na całym świecie, tylko kupujący.
[#15] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@miroll, post #12

Ja także posiadam cały zestaw praktycznie od nowości i nigdy jej nie sprzedam. Świetnie zrobiony sprzęt, jak na tyle lat wygląda bardzo dobrze, komponuje się ze sprzętem Hi-Fi, fakt nie używam tyle co kiedyś bo obowiązki, praca itp. Ale z czystym sumieniem mogę polecić innym retromaniakom
Ceny szaleją, na ebayu można nawet funkiel nówkę kupić ale cena kosmos.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:25:44 przez BenHur
[#16] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@BenHur, post #15

to nie ceny szaleja..
[#17] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@miroll, post #12

"Po prostu rynek jest dziwny, sprzętu jest mało, hype jest olbrzymi"

Co w nim dziwnego? Popyt jest duży, podaż mała lub żadna, więc ceny rosną. Chciałbyś ceny urzędowe?

"Problem" polega na tym, że ceny ciągle są zbyt niskie, aby piwnicznym chomikom zachciało się upłynnić swoje dziesiątki i setki nadmiarowych sprzętów. Bo to są dorośli, ustawieni ludzie i po prostu nie muszą szukać każdego grosza. Tak więc, trochę jeszcze muszą te sprzęty zdrożeć, zanim pojawi się ich więcej na rynku.
[#18] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Aryman33, post #1

1500 PLN, to minimum. Teraz fajnie by było dołożyć do tego Indivision, co by mieć normalne D-SUB, żeby podłączyć pod TV, jakieś turbo, żeby gierki trochę żwawej latały, no i SCSI z adapterem SD na zewnątrz, co by szybko wymieniać dane. I robi się 3.5k
[#19] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@_arti, post #18

100% racja, takie gadżety pięknie podbijają cenę zestawu.
[#20] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@BenHur, post #19

Samej jednostki CDTV jeszcze się nie dorobiłem. Natomiast niedawno udało mi się zdobyć stację CDTV w bdb stanie za 220zł i klawiaturę za 100zł również w fajnym stanie - a to już nieźle. Mysz mam czarną - z tym, że model taki jak białe NOSy (co w Eurece były). Monitor 1084s-D2 do przemalowania na czarno. Teraz czas polować na CDTV.
[#21] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Daclaw, post #17

Fakt masz racje tyle że to tak naprawdę nie zmienia niczego w naszym retrograjdołku.
Sam przyznam że ja na retro zajawiłem się dość wcześnie, jak to nie było jeszcze modne a po prostu obciachowe dla większości. Własną A1200 w E/box z Apollo 1240 miałem do 2000 roku, sprzedałem ją za 350 pln (koledze programiście - wtedy miał plany aby coś na Ami tworzyć). 2000-2004 to był czas kiedy nie miałem żadnej amigi. W 2004 musialem już zaplacić 450 za goła A1200 z załatwioną klawiaturą, do której rok później musiałem dokupić Blizzarda 1230 za kolejne 500 (co jak na dzisiejsze i tak było ceną atrakcyjną) :)

Jedno mogę polecić Amigowcom - nie sprzedawać. Po prostu jak się będzie chciało kiedyś do tego wrócić (a będzie się chciało na pewno) to niestety za te same pieniądze się tego już nie odkupi.
[#22] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@miroll, post #21

Sporo osób właśnie sprzedając po latach swoje Amigi potem żałuje bardzo takiej decyzji. Takich błędów już nie popełniam. Co innego jeżeli kogoś finansowo sytuacja przyciśnie - ale to już inna historia.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 14:43:32 przez Adinfo
[#23] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Adinfo, post #20

Ja 3 lata temu nabylem pelen zestaw CDTV z rozszerzeniem 2MB Elboxu, przełącznikiem kickstartow i zestawem plyt za 8 piw Warka. Kolega powiedział ze ma w domu dziwny komputer co wygląda jak video to wziąłem ;)
[#24] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #23

No to szczęściarz z Ciebie. Ważne, że sprzęt trafił w dobre ręce.
[#25] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #23

A powiedziałeś mu ile jest warte piwo, które mu kupiłeś, wychodzi 100-150zł za butelkę, kurka wodna...?
[#26] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #23

Tak było. Nie ściemniałbym.
Nie wiem skąd się biorą takie legendy, bo świadczy to źle o koledze, że niby miał coś co rzszerzał, coś co kiedyś kupił bynajmniej nie za piwo, i oddał to za alkohol, nie pamiętając co to jest, no i o „dobrym” koledze, który w akcie łaski wykupił to od niego nie za jedno, ale za osiem piw, i tu (dla uwairygodnienia i pokazania własnej dobroduszności), nie byle jakich, tylko średnich piw. No i coolstory jest dla frajerów którzy płacą za to samo 1.5 k cebulionów.
Serio, ładniej by to wyglądało, gdybyś napisał że on ci to po prostu dał, niż robić z kolegi frajera alkoholika, a z siebie cwaniaka.
Najlepiej daj namiary na tego „kolegę”, może mieszkanie przepisze za pożyczkę 1000 złotych, to ktoś fajnego deala zrobi na forum dla chwilówek.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 17:31:14 przez Ralpheeck
[#27] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Ralpheeck, post #26

Piwo bylo dla jego taty.

Sens mojej wypowiedzi w kontekście waszej dyskusji jest taki, że płacenie takiej kasy za sprzęt to dla mnie szaleństwo. Większość kolekcji mam za free, albo kupioną za grosze w czasach, kiedy ludzie sprzęty 8 i 16 bit wywalali na elektrośmieci. Potem retro zrobiło się hipsterskie i teraz każdy chce walić kraftowe piwko pykając w Super Froga na tru sprzęcie. Jakoś mnie to śmieszy.
[#28] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

No i te hipsterskie czady miną .... i będzie normalnie
[#29] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

3 lata temu to już nie czasy kiedy ludzie wyrzucali komputery z lat 90tych, a już na pewno, nawet jeśli zagrali raz w Lotusa, to kojarzyliby co to jest. No ale w twojej historii, kolega nie pamiętał, a piwa dla taty, zmieniają optykę całej - przytaczanej - opowieści.

Też mam takie historie!
„Kiedyś kupiłem używany samochód, płacąc za trzy kwiatki”

Clickbait jest? No to wyjaśniam, kwiaty były dla żony sprzedającego, bo transakcja była w dzień kobiet.
[#30] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

Ale co w tym złego? Jak ktoś ma hajs, to niech się bawi!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem