kategoria: A600
[#1] Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów
W mojej A600 po wymianie wszystkich kondensatorów pojawiły się zakłócenia obrazu. Objawia się to smugami rozciągającymi się w prawą stronę, tak jak przy info czy dyskietce:





Dodatkowo wzdłuż obrazu widać pionowe linie a klikanie stacji dysków powoduje niewielki, jaśniejszy, poziomy pasek, głównie w górnej części ekranu.
Monitor to LG M1721A podłączy przez złącze D-Sub.
Kabel i adapter są w porządku - z Amigą 1200 nie pojawiają się takie problemy.

Co poszło nie tak?
[#2] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #1

A jakie kondensatory zostały użyte?
[#3] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #1

A sprawdziłeś kondensatory przed wlutowaniem ?
[#4] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@ak47, post #3

Mój błąd - nie sprawdziłem.
To zestaw, który można spotkać na allegro
[#5] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #4

hmm, to poszukaj teraz coś ala lumafix tyle że do Amigi ;)
[#6] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #4

Czy przed wymianą kondensatorów Amiga ruszała? - jeżeli tak czy obraz był bez tych smug.
[#7] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Adinfo, post #6

Działała bez problemów, żaden kondensator nie wylał, niemniej na wymianę był czas najwyższy.
Mam identyczny zestaw dla A1200, ciekawe czy rezultat będzie podobny
[#8] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #7

A nie używasz przypadkiem scandoublera (zwłaszcza tego od Jensa, zewnętrznego Classic, jak i IndiECS) do wyświetlenia na monitorze przez VGA? Jeśli tak, rzuć okiem do mojej galerii, a wszystko się wyjaśni. Wygląda mi to na klasyczny ghosting, raczej nic związanego z kondensatorami. Po przejściu na RGB (SCART) wszystko przejdzie. A jak nie, no to szukamy dalej.
[#9] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Michciu, post #8

Chciałbym mieć scandoubler ;)
Monitor podłączam przez zwyczajny, niebuforowany adapter RGB-VGA.
Gdyby nie fakt, że na A1200 nie występuje taki efekt, to bym zaakceptował ten mankament.
Jeszcze dziwniejsze są zakłócenia wywoływane przez stację dysków
[#10] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Pentanteles, post #9

Szkoda, temat byłby z bani.
Masz na myśli, że kiedy stacja pracuje, w jej rytm masz jakieś smugi na ekranie, czy raczej efekt audio w głośnikach?
[#11] Re: Zakłócenia obrazu po wymianie kondensatorów

@Michciu, post #10

Tak jak piszesz - w górnej części ekranu pojawia się pozioma linia o nieco jaśniejszym kolorze w momencie kliknięcia stacji.
Sam dźwięk wydaje się być w porządku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem