kategoria: A500
[#1] a500 szary obraz
Witam,

może ktoś cos doradzi na ten problem: mam A500+, dotychczas miałem kolorowy obraz na monitorze vga poprzez modulator A520 + video konwerter. Zachciało mi sie wypiąć modulator i zamiast niego wpiąłem zakupiony kiedyś na aukcji kabel vga.
Po uruchomieniu monitor wyświetlił komunikat, że tej rozdzielczości nie może wyświetlić więc powróciłem do A520 i tutaj niespodzianka. Nie mam już kolorowego obrazu tylko jakby w skali szarości. Wszystko działa ale obraz jest monochromatyczny
Konfiguracja sprzetowa:
A500+, WB 1.3

Z góry dziękuję za sugestie.
[#2] Re: a500 szary obraz

@krolikbest, post #1

Czy sprawdziłeś ustawienia wyświetlania w Workbench a dokładniej w Perfs?
[#3] Re: a500 szary obraz

@krzych2019, post #2

Oczywiście, ale jak wspomniałem, nic nie zmieniałem w konfiguracji. Jutro jeszcze sprawdze na kablu scart z telewizorem.
[#4] Re: a500 szary obraz

@krolikbest, post #1

Mam pożyczony modulator A520 i na nim rzadko kiedy pojawia się kolorowy obraz (jest tak jak u Ciebie) - raz na kilkanaście razy przy dociskaniu modulatora do gniazda RGB wskoczył na moment kolor - w tym egzemplarzu ewidentnie coś nie styka - we wtyku monitora przy modulatorze. Dobrze jak byś sprawdził na innym modulatorze czy masz tę samą sytuację. Ewentualnie sprawdzić ten modulator w innej Amidze.
[#5] Re: a500 szary obraz

@Adinfo, post #4

raz na kilkanaście razy przy dociskaniu modulatora do gniazda RGB wskoczył na moment kolor


To dość częsty problem. W modulatorze są też potencjometry do regulacji.

Najpierw sprawdzić czy to wina modulatora.
Sprawdzić czy nie ma zimnych lutów, ew wymiana kondensatorów w samym modulatorze/regulacja.
[#6] Re: a500 szary obraz

@snifferman, post #5

Tak jak kolega pisze- zimne luty. Jakiś czas temu miałem podobny objaw z tym że u mnie w jednym z modulatorów kolory pojawiały się i znikały. Przelutowanie nową cyną pomogłoOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem