kategoria: A500
[#31] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@AmmigaCDTV, post #28

Jakie kilkadziesiąt/kilkaset ?
Sam autor pisze

Posiadam kilka różnych zdjęć które miałem okazję zrobić jakiś czas temu


Samo wyświetlenie tych plików graficznych na A500 nie będzie problemem.
Tylko nie wiemy co krzych2019 chce dalej z nimi robić ?
Moze jakiś slideshow albo demo odpalane z dyskietki.
Jeśli chce mieć tapetę pod WB to w 4 kolorach będzie to wyglądało kiepsko.

Czekamy na rozwinięcie tematu.
[#32] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Norbert, post #31

A podobno "wszystko" potrafi pakiet ImageMagick.
Może użycie niezbyt intuicyjne ale do skryptów jak znalazł
[#33] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Norbert, post #31

Możliwe że autor wątku chce po prostu wyświetlić na rozbudowanej A500 te zdjęcia. Wtedy nic nie trzeba konwertować, wystarczy jakiś Visage czy Viewtek z opcją skalowania.

Do autora wątku: Niech Pan ściągnie sobie np. Visage i spróbuje je wyświetlić za pomocą tego programu. Jeżeli prędkość wyświetlania nie będzie odpowiednia wtedy je przekonwertować. Lista programów do konwersji jest w tym wątku.
[#34] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Solo Kazuki, post #33

Z "megapikselami" będzie problem na takiej konfiguracji. Nie mówiąc o czasie. Do tego to na 040/060 i 64MB można podchodzić.
[#35] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Solo Kazuki, post #33

Możliwe że autor wątku chce po prostu wyświetlić na rozbudowanej A500 te zdjęcia. Wtedy nic nie trzeba konwertować, wystarczy jakiś Visage czy Viewtek z opcją skalowania.


Powodzenia w otwieraniu 10-20 megapikselowego zdjecja JPG na maszynie ktora ma w sumie 11 MB RAM...

PS. Pakiet ImageMagick pozwala na przeskalowanie zdjec do odpowiednio malego rozmaru i ich zapis w formacie 24-bit ILBM, na przyklad tak:

convert -resize 500x500 nazwa_zdjecia nazwa_zdjecia.ilbm


przekonwertuje plik "nazwa_zdjecia" na format IFF przeskalowujac go jednoczesnie tak, zeby zmiescil sie w ramce o rozmiarze 500x500 pikseli zachowujac jednoczesnie proporcje obrazu.
[#36] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@mschulz, post #35

Pytałem was o otwieranie zdjęć bo chciałem po prostu wyświetlić na ekranie monitora podłączonego do Amigi kilka zdjęć.
Chciałem zobaczyć jak wyglądają zdjęcia na tym komputerze.
Gdy otworzyłem je w programie Multiview to wyglądały kiepsko.
Gdy natomiast otworzyłem je w programie Visage to jakość była ekstra jak na amigę.
Kolory super natomiast zdjęcia są lekko poszarpane ale to nie szkodzi.
Visage w porównaniu z Multiview to genialny program. Jakość wyświetlonych zdjęć jest o niebo lepsza w Visage.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
[#37] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@krzych2019, post #36

Multiview tez ładnie pokaże zdjęcie.
Wystarczy ze ustawisz ekran w 16 czy 24 bitach.
Tylko ze twoja Amiga tego nie potrafi.
Z karta graficzną czy Vampire byłoby to mozliwe

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 19:50:16 przez Norbert
[#38] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@krzych2019, post #36

Fajnie że się udało!
Jak da radę to wrzuć zdjęcie.
Multiview to program systemowy i korzysta z datatypeów. To od nich zależy jakoś obrazu.
Ja bym został przy visage bo zawsze był szybszy.
Zostało tylko dokombinować najlepsze metody kowersji bo masz mało kolorów dostępnych.
pozdr
[#39] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Mikrobi, post #38

Ważniejsza jest ilość dostępnych kolorów na ekranie, a nie datatypes.
Przy 4 czy 8 kolorach w Workbenchu, obrazek w 24bitach będzie wyglądał marnie.
[#40] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@Mikrobi, post #38

Zdjęcie w rozdzielczości 720x576 pikseli 256 kolorów format pliku iff. Zdjęcie wyświetlone w programie Visage.


Nie wiem dlaczego ale lewy bok na tym zdjęciu oraz na wszystkich innych ma takie kolorowe zakłócenia.
[#41] Re: Konwersja zdjęć do formatu obsługiwanego przez Amiga 500plus

@krzych2019, post #40

A500 nie ma trybu 256kolorow, wiec obraz wyświetlony jest w HAM6, który wprowadza wlasnie te zakłócenia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem