[#1] Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.
Tytuł dość przewrotny, bo raczej takiej karty nie ma. Jednakże mając kartę przewodową 100 Mbit/s, wystarczy kupić coś takiego, skombinować odpowiedni zasilacz, skonfigurować na PC, Macu, czy co tam macie (potrzebna w miarę nowa przeglądarka internetowa), przełożyć do Amigi i rozkoszować się w miarę szybką siecią bezprzewodową. U mnie działa doskonale.
P.S.
Pewnie nie jestem zbyt odkrywczy, ale może komuś się przyda.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 21:33:35 przez Kitech
[#2] Re: WiFi dla Amigi

@Kitech, post #1

Było, było tylko wtedy był to nano router tplink ( tl-wr702n)



Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 21:27:21 przez Norbert
[#3] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Kitech, post #1

lolerz. Czemu ten wątek widnieje na głównej jako "Bez tematu"? lold.
To uż mój pięćdziesiąty znaleziony bug na PPA, czy w końcu dostanę nagrodę?



edit o, już nie widnieje... Zepsuliście. buuu! Moderacja stara się coś ukryć.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 21:43:11 przez snajper
[#4] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@snajper, post #3

Kapnąłem się o babolu i poprawiłem.
[#5] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Kitech, post #1

To ja polecę:
[#6] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@tbone, post #5

ja mogę polecić TP-Linka TL-WR802N. Mam takiego od paru miechów podpiętego do Amisi 500 z wompierzem. Foć pamiątkowa zaraz po skonfigurowaniu:

[#7] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@snajper, post #6

Czy dobrze rozumiem, że urządzenie jest "transparentne" dla systemu i komputer zachowuje się tak, jakby był podpięty bezpośrednio do sieci kablowej? Nie ukrywam, że korci mnie ten Tp-Link, bo nie mogę znaleźć karty sieciowej kompatybilnej z Arosem do mojego Acera Aspire 5315, a to rozwiązywało by zasadniczo problem :)
[#8] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Slepaq, post #7

Czy dobrze rozumiem, że urządzenie jest "transparentne" dla systemu i komputer zachowuje się tak, jakby był podpięty bezpośrednio do sieci kablowej?


no. siedzi, pije i chrupki
[#9] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@snajper, post #8

yippee a dziękuję koledze za odpowiedź OK
[#10] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Slepaq, post #9

To nie tylko ten TP-LINK musi być. Prawie każdego Access Pointa można ustawić w tryb Access Point Client, czyli tak aby nie rozsiewał fal radiowych dla innych urządzeń, ale aby właśnie działał jak karta bezprzewodowa.
[#11] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@gilban, post #10

Z tym, że "prawie każdy" to radzę uważać. Ostatnio przeszło przez moje ręce kilka nowych routerów WiFi TP-Linka z serii Archer. Jakże się zdziwiłem, gdy nie znalazłem w nich opcji Client.
[#12] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Krashan, post #11

W nowszych routerach tp-link nie ma opcji ap-client, ale to samo można osiągnąć poprzez włączenie WDS bridge.
[#13] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Kilos, post #12

Nie do końca to samo. AP Client połączy się z każdym AP, WDS Bridge wymaga od obu routerów obsługi tej funkcji.
[#14] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Krashan, post #13

Zgadza się, ze starszym urządzeniem bez wsparcia WDS się nie uda. Opcja ap-client wypadła z tp-linków z 6 lat temu, tym samym pojawiło się wsparcie WDS. Podobnie u innych producentów.
[#15] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Kilos, post #14

Dlatego polecam Mikrotika z mojego postu - obsługuje nawet pasywne POE
[#16] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@tbone, post #15

Dokladnie, mikrotik miażdży wszystkie te "pro home" routery możliwościami konfiguracji.
[#17] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@MariuszK, post #16

Szkoda, że nie ma pasma 5 GHz.
[#18] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@Krashan, post #17

https://www.cyberbajt.pl/produkt/7833/hap-ac-lite-rb952ui5ac2nd.html

Mietek dual band. Ale nie jest taki kompaktowy.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 09:10:46 przez ITU
[#19] Re: Karta wi-fi 100 Mbit/s dla Amigi klasycznej.

@ITU, post #18

Mam podobny - starszy model bez WiFi. Nie ukrywam, że nie jestem w stanie wykorzystać 95% możliwości tego urządzenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem