kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB
Hej, posiadam Amige 600 plyta ver 2B z dołożonym 1MB pod klapką, do tego Furia 2, jako dysk karta SD 4GB na przejściówce, kickstart 3.1 od ponga. Kondensatory w amidze wymieniał mi Syperbonio. Na kartę wrzucony mam obraz workbencha od Maxsofta. Przy próbie włączenia jakiejkolwiek gry przed Whdload po chwili od kliknięcia na ikonę pojawia się czarny ekran i pupa. koniec zabawy przed jej rozpoczęciem. Nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak?

Tutaj film z prezentacją problemu
[#2] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #1

Płytę sprawdziłeś jakimiś testerami pamięci? Komputer się wiesza czy restartuje? Reaguje na Ctrl+A+A?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 20:28:16 przez perinoid
[#3] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #1

A czy Furia to wersja z FPU?Pamiętam, że miałem podobny problem z WhdLoad i pomagało wyłączenie FPU z poziomu Furiatune.
[#4] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #1

A moim zdaniem chyba to problem monitora a nie Amigi. Sprawdź pod innym TV lub monitorem.
[#5] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #1

Zastanawia mnie, czemu whichamiga pokazuje, że masz uruchomione mmu, którego w furii nie ma. Spróbij dodać parametr nommu w właściwościach ikony. Masz też starą wersję whdload.
[#6] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@dawid84, post #3

Kurde, nic nie działa. Zrobiłem wszystko co napisaliście i lipa dalej.
W furiatune wyłączyłem FPU, zainstalowałem najnowsze WHDLOAD, zmieniłem monitor, teraz jest podłączone przez composite do tego Philipsa i dalej nic.
Teraz wyskakują takie kwiatki po załadowaniu gry. W samym Wokrbenchu obraz ciągle miga, jest czarno0biały i za chwile kolorowy i tak w kółko.
Podłączenie A600 pod tego Samsunga także przez composite daje taki sam efekt migania, tylko jeszcze bardziej rzuca tym obrazem.
Nie mam już pomysłów.

Film tutaj wrzuciłem
[#7] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #6

Nie chcę krakać, ale chyba tej Amidze będzie potrzebny doktor.
[#8] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@banan666, post #6

Uszkodzony agnus. Podobne objawy miałem w 500, niby się uruchamiała, ale nie do końca...

[#9] Re: Amiga A600 + Furia 2 + SDtoIDE 4GB

@RoniWorlds, post #4

A moim zdaniem chyba to problem monitora a nie Amigi. Sprawdź pod innym TV lub monitorem.


No nie. Po czym wnosisz?
Mam ten sam, działa z Amigą normalnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem