kategoria: A600
[#1] Problem z Amiga po wymianie kondensatorów.
Witam szanowne grono koleżanek i kolegów.
Jakiś miesiąc temu przypomniałem sobie ze mam Amigę 600 w szafie która nie była ruszana dobre 15lat, więc szybciutko pobiegłem po sprzęt wyciszyłem podłączyłem i Amiga ruszyła bez najmniejszego problemu, jednak przy czyszczeniu zauważyłem lekko wylany kondensator i postanowiłem wymienić kondziorki na tantale robiłem to sam jako ze lutować potrafię.
No i niestety po wymianie sprzęt już się nie przechodzi do ekranu głównego, włączać się włącza ale wygląda to jakby się cały czas restartowała.
Filmik z problemu:


Może mieliście podobny problem?
[#2] Re: Problem z Amiga po wymianie kondensatorów.

@vectra74, post #1

Nie sądzę żeby to było przyczyną, ale czy mi się wydaje czy wlutowałeś C304 odwrotnie? Pasek w tantalach powinien być przy plusie, czyli z lewej, nie?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 20:22:22 przez teh_KaiN
[#3] Re: Problem z Amiga po wymianie kondensatorów.

@teh_KaiN, post #2

Miałeś racje C304 był odwrotnie zmieniłem jednak efekt jest ten sam. Dodam że przy włączeniu stacja się odzywa "trytnie" raz i potem cisza jak również bardzo sie grzeje układ scalony CSG 391078 nie wiem czy tak ma być.
[#4] Re: Problem z Amiga po wymianie kondensatorów.

@vectra74, post #3

To jest port 8520, jak się grzeje mocno to może być już usmażony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem