kategoria: A600
[#1] Furia nie widzi CF :(
Amiga 600(rev2D, 3.1), działa super z karta CF. Włożyłem Furię (rev 2b) i system nie idzie z buta.
Testuje programem testującym z dyskietki - widzi furie, pamięć, ale z karty CF (wiele kart) czarny ekran. Ktoś coś doradzi?
[#2] Re: Furia nie widzi CF :(

@Ralpheeck, post #1

Widziałem dziesiątki taki wątków czy wpisów dotyczących furii i często problemem była karta cf. Ponoć furia jest wybredna co do cf.
[#3] Re: Furia nie widzi CF :(

@Ralpheeck, post #1

Testowałem kilka kart z furią, u mnie akurat działały karty SanDisk i dyski Microdrive. Pewniaków chyba nie ma

Lotharek proponuje takie rozwiązanie: https://lotharek.pl/productdetail.php?id=210

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 09:10:15 przez JakubH
[#4] Re: Furia nie widzi CF :(

@Ralpheeck, post #1

Ja używam SanDisków i nigdy nie miałem problemów. Pozostałe marki to loteria.
[#5] Re: Furia nie widzi CF :(

@JakubH, post #3

Ogólnie z kartami SD w adapterach jest o wiele lepiej niż z CF. Z CF, jak już koledzy powiedzieli loteria...
[#6] Re: Furia nie widzi CF :(

@Ralpheeck, post #1

Wymień adapter na taki na karty SD i pozbędziesz się problemu. Temat wałkowany kilkunastokrotnie na forum.
[#7] Re: Furia nie widzi CF :(

@Ralpheeck, post #1

Ja też używałem Sandisków, z innymi miałem problemy. Tak jak koledzy napisali, są dwie opcje:

1) Kupno karty Sandiska i po zrobieniu obrazu ze starej karty zgranie go na Sandiska
2) Kupno adaptera na SD - ja ostatecznie wybrałem tę opcję i śmiga bez problemów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem