kategoria: CDTV
[#1] Tasiemka lasera CDTV
Witam wszystkich, uwaliłem taśmę jak na zdjęciu, czy jest jakiś sposób na reanimację?
link
[#2] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #1

Można próbować klejem przewodzącym... później jak się uda połączyć, usztywnić. Ale marne szanse... Fatalne miejsce uszkodzenia (o ile dobrze widzę prze zwężeniu i wyprowadzeniu taśmy).
[#3] Re: Tasiemka lasera CDTV

@yoo_gas, post #2

A jakby czymś usztywnić, i lutem połączyć ścieżki?
[#4] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #3

Za wysoka temperatura.Nie uda się.
[#5] Re: Tasiemka lasera CDTV

@ak47, post #4

No to polutować te 4 kabelki oddzielnie, może się uda.

Ja już bede na emeryturze to zrobię własną wersję cdtv.device, żeby korzystała z napędów SCSI. Oczywiscie to bedzie wymagało kontrolera SCSI, ale kontrolery są tanie a cedeki z CDTV niedostępne (nawet cedeki prawie zgodne czyli te do kart soundblaster też są niedostępne). Nie będzie działało sprzętowe sterowanie cedekiem z panelu, ale to można olać.
[#6] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #1

Można trochę odsłonić ścieżki i pociągnąć klejem/farbą przewodzacą/grafitem i zabezpieczyć taśmą klejącą lub podobną.
Alternatywnie można przewodami cienkimi połączyć punkty lutowania na laserze z padami na wtyczce i zabezpieczyć taśmą klejąca aby nie zawadzały o płytę cd ani inne ruchome części.
Akurat ten kawałek taśmy nie ma odpowiednika w nowych laserach do podmiany.
[#7] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #1

Miałem to samo, zrobiłem to w partyzancki sposób, którego nie polecam nikomu.
Najlepsze w tej sytuacji byłoby wycięcie sztywnej podkładki na która nakleić taśmę, potem papierkiem zjechać lakier i połączyć cyną. Może być problem ze znalezieniem dobrego kleju, jedyny, który mi przychodzi do głowy to Loctite 330 z aktywatorem (można nim kleić lusterka do szyb samochodowych), ale drogi jest.
[#8] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #1

można spróbować wymienić na przewody na taśmie, całość. roboty trochę będzie, ale będzie działać.
[#9] Re: Tasiemka lasera CDTV

@michal_zukowski, post #5

Najlepie to by było zrobić jakiś interfejs na CD-romy z IDE, lub emulator napędu na karty SD, tylko słabo z dokumentacją.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 10:16:45 przez sanjyuubi
[#10] Re: Tasiemka lasera CDTV

@sanjyuubi, post #7

No właśnie też myślałem o takim sposobie. Widziałem na ale drogo klej z dodatkiem srebra,czy on nadaje się do sklejenia lub pociągnięcia ścieżki? Będzie wystarczająco elastyczny?
[#11] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #10

Jak przyciśniesz taśmę do taśmy, to po zeszlifowaniu lakieru wystarczy przejechać cyną. Kleje potrafią mieć dużą rezystancję, nie potrafię się wypowiedzieć na temat tego z allegro.
[#12] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #1

Spróbuj tego link
[#13] Re: Tasiemka lasera CDTV

@yoo_gas, post #12

Nie będzie się kruszył?
[#14] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #13

Będzie.Jeżeli kupisz lakier za kilka/kilkanaście zł to nie oczekuj cudów.
Swego czasu "zjadłem zęby" na naprawach folii klawiatur do ZX Spectrum i Atari XE,XL.
Godziny kombinowania i szukania złotego środka.
Oczywiście Cię nie zniechęcam, jeżeli masz pomysł i zdolności manualne to działaj.
[#15] Re: Tasiemka lasera CDTV

@BenHur, post #13

Będzie. Dlatego trzeba próbować usztywnić, tak jak pisałem w 2 poście.

Ogólnie fatalne miejsce uszkodzenia.
[#16] Re: Tasiemka lasera CDTV

@yoo_gas, post #12

Ja kiedyś kupiłem coś takiego i to miało dużą rezystancję, może nadaje się na jakieś obwody sygnałowe, ale nie do linii zasilających, ta tasiemka zasila sensor.
[#17] Re: Tasiemka lasera CDTV

@sanjyuubi, post #16

Zdecydowanie, to nadaje się najwyżej do łatania folii klawiatury.
Ta taśma cały czas pracuje więc ciężko o jakieś sensowne rozwiązanie problemu. Ja bym to usztywnił podklejając coś pod oba rozerwane fragmenty. Spróbował bym zeszlifować warstwę folii i połączył ścieżki przy względnie niskiej temperaturze za pomocą kynara, lub jeszcze cieńszego miedzianego drutu nawojowego z jakiejś cewki czy trafa.
[#18] Re: Tasiemka lasera CDTV

@sanjyuubi, post #16

A jakby czymś takim zadziałał i zabezpieczył lakierem?
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem