kategoria: CD32
[#1] Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.
Witam.
Zakupiłem CD32.
Po włączeniu gra uruchamia się do pierwszego ekranu startowego lub nie bootuje się w ogóle. Sprawdzałem losowe gry. Oryginały i CDR.
Po włożeniu płyty audio jest możliwość odsłuchania muzyki.
Jednak przy przełączaniu utworów nie trwa to sekundę tylko 5-7 sekund zanim przeskoczy na kolejny utwór.
Do tego dzwięk strasznie charczy. Zarówno na wyjściu Audio jak i na słuchawkach.
Pomyślałem że pewnie uszkodzony jest już sam laser.
Kupiłem takowy oryginał SONY na allegro.
Po zamontowaniu jest to samo. Wymiana lasera nic nie pomogła.
Płyty nie startują tak jak należy, dźwięk z płyt audio charczy.
Dodam że gdy włączę CD32 to dźwięk startowy z Pauli jest czysty i gra bardzo ładnie bez charczenia.

Czy mogą to być kondensatory na płycie głównej? Czy walnięta jest elektronika lub kondensatory w samym napędzie CHINON?

Gdyby ktoś podpowiedział to może bym ten problem rozwiązał.
Jeśli nie, to może jest tu jakiś elektronik co by mi to naprawił.
[#2] Re: Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.

@Maxsoft, post #1

Prawdopodobnie tylko potencjometry są źle ustawione.
Miałem podobne problemy i pomogło ustawienie ich w tym porządku.

I działa Cały film
Jest jeszcze obszerny film, który ustawia laser i mechanizm na tip top, ale potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.
[#3] Re: Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.

@Maxsoft, post #1

Dawno nie widziałem oryginalnych laserów do CD32. Te sprzedawane na alle.... dobrze udają oryginalne. Wymieniłem już dużo tych laserów i jeśli to były rzeczywiście oryginalne to nic nie trzeba było ustawiać i działały po wymianie bardzo dobrze. Po wymianie na te udające oryginały zawsze trzeba było ustawiać potencjometry ale niestety żeby to dobrze zrobić potrzebny jest oscyloskop i trochę wiedzy. Trafiały mi się też takie podróbki, których nie dało się ustawić w żaden sposób.
Jeśli trafiłeś rzeczywiście oryginalny to powinno Ci się udać ustawić według filmiku zamieszczonego przez kolegę z użyciem multimetru. Jeśli się nie uda to albo masz elektronikę nie do końca sprawną albo kupiłeś laser udający oryginał.
Miałem też raz taki przypadek, że bez górnego metalowego ekranu CD32 nie chciała czytać płyt a po jego założeniu wszystko działało poprawnie.
[#4] Re: Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.

@Marcin74, post #3

A przypadkiem tasma laczaca cd z plyta glowna nie oddaje ducha ? Ile zaplaciles za ten allegrowy oryginal ?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:23:28 przez mikecios
[#5] Re: Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.

@mikecios, post #4

Taśma wygląda ok. A laser kupiłem tutaj

No i widać że jest oryginał ma metalowe tulejki i 2 schodki a nie 1 na czarnej obudowie lasera. Do tego na opakowaniu jest made in japan.

Powalcze z tymi potencjometrami. Czy to oznacza że wcześniej ktoś grzebał z tą kalibracją?
[#6] Re: Problem z CD32 charczący dźwięk z CD nie ładuje gier.

@Maxsoft, post #5

Na oko wygląda na oryginał.
Całkiem więc możliwe że faktycznie poprzedni właściciel na oko próbował zwiększyć moc lasera , tylko przez przypadek wybrał nie ten potencjometr co trzeba i zrobił i sobie i Tobie kuku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem