kategorie: A500, Programy
[#1] Euro36 na OCS
Panie, Panowie, czy tryb Euro36 działa na oryginalnym chipsecie OCS?
Mam na A500 OS 3.1. Pomimo wrzucenia do devs/monitors sterownika monitora Euro36, nowe tryby nie są widoczne w aplikacji do zmiany rozdzielczości.
[#2] Re: Euro36 na OCS

@marianoamigo, post #1

Euro36 wymaga z tego co wiem chipsetu ECS - Enhanced ChipSet, który pojawił się początkowo w Amidze 3000, a później w 600 oraz 500+.
[#3] Re: Euro36 na OCS

@Hexmage960, post #2

Dzięki, tak podejrzewałem.
[#4] Re: Euro36 na OCS

@marianoamigo, post #3

tu jest rozpiska
[#5] Re: Euro36 na OCS

@UJP, post #4

Lepsza jest ta: link ;)
[#6] Re: Euro36 na OCS

@RomanWorkshop, post #5

AGA potrafi wyświatlać także tryby HAM w wyższych rozdzielczościach i prawie we wszystkich trybach (np Super72), czego nie ma na twojej liście. Nie wiem jak jest z EHB, ale możliwe że podobnie.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 22:29:25 przez Solo Kazuki
[#7] Re: Euro36 na OCS

@RomanWorkshop, post #5

Jeszcze jedna sprawa. Istnieje hack umożliwiający na AGA korzystanie z trybów HAM dla ekranu Workbencha oraz rozdzielczości 1024x768. Hack ten jest dostępny na AmiNecie.

Tak jak wcześniej nie wiem jak jest z EHB, ale skoro da się użyć trybu HAM, podobnie jest z EHB... tylko po co (na AGA).

Edit: Swoją drogą poruszone tutaj sprawy pokazują że AGA to nie aż tak bardzo nieudany układ, jak niektórzy twierdzą. Mogło by być lepiej, ale i tak AGA jest o wiele bardziej "elastyczna" niż ECS, a o OCS nie wspomnę.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 09:25:47 przez Solo Kazuki
[#8] Re: Euro36 na OCS

@Solo Kazuki, post #7

AGA jest udana, tylko powinna wyjść 5 lat wcześniej, niestety.

Ale Euro36 mi szkoda, na A1200 używałem z palowskim monitorem 1084s, dawało to odświerzanie jak na LCD:)
[#9] Re: Euro36 na OCS

@marianoamigo, post #8

Ja u siebie używałem trybu Super72 z monitorem multisync. Dawało to rozdzielczość 800x600 z której korzystałem w Workbenchu i na różnych aplikacjach. Szkoda że wtedy nie trafiłem na ten hack o którym wspominam powyżej, chodzi głównie o rozdziałkę.
[#10] Re: Euro36 na OCS

@Solo Kazuki, post #6

Dokładnie, wystarczy uruchomić DeluxePaint albo ScreenModeMUI(dla HAM), żeby się o tym przekonać, że na AGA nie ma ograniczeń takich jak są na kościach OCS/ECS, że HAM jest maksymalnie w rozdzielczości 320x512(+overscan).


Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 23:36:10 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem