kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Adaptery zasilania w wieżach do A1200
W latach dziewięćdziesiątych powstało trochę wież dla A1200. W każdej (chyba) był adapter zasilania (zasilacz PC - płyta A1200). Ciekawi mnie jak wyglądały te adaptery. Czy adapter z wieży X nadawał się do zastosowania w wieży Y? Znam tylko adapter do E/Boxa, a jak wyglądały te z wież GIFTu, Micronika i innych?
[#2] Re: Adaptery zasilania w wieżach do A1200

@PopoCop, post #1

ja mam tak bez adaptera
[#3] Re: Adaptery zasilania w wieżach do A1200

@Dorian3d, post #2

[#4] Re: Adaptery zasilania w wieżach do A1200

@PopoCop, post #1

Micronik Inifnitiv wygląda jak na zdjęciu na BBoAH:



Za tym białym plastikiem ciągnącym się od portu zewn. fdd, aż po gniazdo zasilania, jest takie dedykowane pcb, które poprzez specjalną przelotkę (widać ją na fotce) zasila płytę A1200. Z drugiej strony (na wysokości gniazda zewn. fdd) na pcb było/jest typowe złącze zasilania AT (w sumie to tylko połowa, bo tylko jeden wtyk).

EDIT: to rozwiązanie kiedyś napsuło mi krwi, bo były spadki napięcia powodujące niestabilną pracę Elboxa 1230LC. Po zrobieniu bypass'u na +5V problemy ustąpiły

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 20:19:42 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem