kategorie: A600, Sprzęt
[#1] SyncMaster 711 - problem RGB
Witajcie,
Mam taki (link do video poniżej) problem z TV Samsung SyncMaster 711mp. Problem występuje tylko jeśli podawany jest sygnał RGB, na Comosite jest normalnie.
Problem występuje nie tylko z Amiga, ale z innymi sprzętami jak PSX, PS2, SMD.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Z góry dzięki za pomoc
[#2] Re: SyncMaster 711 - problem RGB

@majkelc, post #1

Co do tej zrobiłeś by rozwiązać problem?
Może problemem jest gniazdo euro a dokładniej zimne luty bądź brudne styki. Bez sprawdzenia ciężko cokolwiek powiedzieć.
[#3] Re: SyncMaster 711 - problem RGB

@krzych2019, post #2

Wszystkie podstawowe rzeczy zrobiłem. Tzn przeczyszczenie styków, poprawienie lutów etc. Uszkodzenie mechaniczne możemy wykluczyć.
Kilka kondensatorów na zasilaczu jest wybrzuszonych, to typowa usterka dla tego modelu ale myślę, że akurat to nie powinno mieć wpływu.
[#4] Re: SyncMaster 711 - problem RGB

@majkelc, post #3


Kilka kondensatorów na zasilaczu

Na jakim zasilaczu?
Od pralki?
Od telewizora?
Od konsoli?
Od Amigi?
Jak będziesz tak skrzętnie cedził informacje, to nikt nie pomoże.
[#5] Re: SyncMaster 711 - problem RGB

@stachu100, post #4

Ok wiec mała aktualizacja. Oczywiście chodziło o kondensatory w sekcji zasilania TV.
Wszystkie zostały wymienione, niestety efekt jest ten sam.
[#6] Re: SyncMaster 711 - problem RGB

@majkelc, post #5

To należy wymienić pozostałe kondensatory.
W tym SMD aluminiowe w sekcji sygnałowej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem