kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Riser Amiga 500
Witam jako że jestem nowy na portalu nie znam zasad tu panujących więc może nie w tym dziale , ale potrzebuję pomocy więc proszę o wyrozumiałość z waszej strony . Zakupiłem kartę Proteine do mojej A500 i wszystko super poza faktem że nie mam jak jej sensownie zamontować , potrzebny jest riser i taki też zakupiłem na znanym portalu lecz niestety mój błąd nie zweryfikowałem faktu że z tym riser-em nie da się zamontować tego do środka , potrzebuję pilnie Riser podłużny nie wiem jak fachowo go nazwać ale chodzi mi o ten który omija ROM "długi" konkretnie ten https://cutt.ly/xw6UTbD , czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie mi pomóc ???? . Z góry dziękuję i Pozdrawiam.
[#2] Re: Riser Amiga 500

@AGlowacki, post #1

tu masz instrukszon jak zamontować proteinkę w amisi bez tego risera
instrukcja

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 20:08:53 przez JacK_Swidnik
[#3] Re: Riser Amiga 500

@JacK_Swidnik, post #2

Dziękuję mimo to wolę użyć Riser mam ROM w podstawce dość wysoki dodatkowo i tak opiera się to na klawiaturze chcę wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie , oczywiście jeśli nikt nie będzie w stanie pomóc z Riser-em będę kombinował wg tego co podesłałeś , jeszcze raz wielkie dzięki i czekam nadal na odzew kogoś kto ma na zbyciu taki Riser .
[#4] Re: Riser Amiga 500

@AGlowacki, post #3

Sprawdź w Twojej Protein jak bardzo od spodu wystają wlutowane elementy ze spodu "od strony lutowania". U mnie musiałem podciąć nieco wystające nóżki aby Protein leżała jak trzeba, oczywiście mój ROM z pewnością nie był tak wysoko jak u Ciebie. Docelowo chciałem też przełączniki Kick zamontować do moich A50, wtedy wiadomo, że tego już bez risera o jakim piszesz nie da rady tego zabudować. Mam 4 Protein Turbo czekające na ten zabieg (najpierw muszę w nich coś poprawić bo mam z nimi pewien problem). Miałem gdzieś odkupiony riser tylko muszę go zlokalizować, wtedy zrobię przymiarkę pod Protein (po to go kupiłem).
[#5] Re: Riser Amiga 500

@Adinfo, post #4

Witaj dokładnie mam ten problem o którym piszesz , mam ROM na podstawce z przełącznikiem 3w1 czyli 1.3 , 3.1 i diagrom , prócz tego na protein mam procesor 68010 ale kwadratowy również na podstawce nie chce robić rzeźby ,do tego chcę na ten procek dać radiator , sprzedaący mówił że na 14Mhz mocno się nagrzewa , generalnie chciałbym aby to wszystko schludnie zamontować w środku , kupiłem riser ale tą wersje w kształcie litery L , niestety karta wychodzi zbyt daleko poza tym rom również koliduje . Pozostaje mi czekać aż pojawią się tamte riser-y . Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 15:40:18 przez AGlowacki
[#6] Re: Riser Amiga 500

@AGlowacki, post #5

Ściagnij gerber plik z tej strony do wersji 4 i zamów sobie płytkie z Jlcpcb:link
Mam kilka tych pcb ale mieszkam w UK, wysyłka pewnie za drogo wyjdzie.
[#7] Re: Riser Amiga 500

@AGlowacki, post #1

Cześć, tutaj masz link do tego risera. Projekt mojego autorstwa, wielu Kolegów z forum ich używa. Jest to chyba najdłuższy riser, przesuwa kartę maksymalnie pod układ Video Hybrid.
[#8] Re: Riser Amiga 500

@AGlowacki, post #1

Mam w swojej A500+ zamontowaną kartę Proteine, bez żadnych riserów. Podłóż pod spód lub naklej folię izolacyjną. Obowiązkowo też radiatorek na proca, jeśli chcesz stabilnie korzystać z 14Mhz na 68000/68010.
Oczywiście w przypadku nie zastosowania risera, trzeba się pożegnać z ekranem, ale to chyba najmniejszy problem.
Acha. Procesor 68000 P12 lub 68010.

Pozdrawiam.
Enter^Appendix

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:25:31 przez zilog

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:26:43 przez zilog
[#9] Re: Riser Amiga 500

@JacK_Swidnik, post #2

Jeśli karta nie jest odpowiednio zmontowana to nic mu nie pomoże.
Trzeba było by wiedzieć jak wygląda karta, bo np. proste, nie kątowe gniazdo SIMM czy IDE to przeszkody nie do pokonania i tutaj bez risera się nie obejdzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem