[#1] GUI dla mhi
Czesc,
w linku ponizej znajduje sie GUI dla mhi, czyli mozna uzyc np. z Prisma lub MAS Playere-em
link

Mysle, ze w obecnym stanie da sie juz tego uzywac.
Od razu uprzedzam, ze odgrywanie bedzie sie zatrzymywalo przy otwartym menu, requesterze itd... wiec jest dosc ograniczone.
Mimo ze dostalem informacje jak wystartowac osobny proces z mojego progrmu to niestety nie da sie tego wykonac w blitzie (w amiblitz juz ponoc tak)

Dzieki za testy (w kolejnosci alfabetycznej szeroki uśmiech):
BULI - MAS PLayer
QUAD - Prisma

Pewnie jest tam jeszce kupa niedopatrzen wiec jakby ktos faktycznie tego uzywal to niech pisze tu co jest nie tak.

Przy starcie bedzie zawsze pytal o fonty dla playlisty -jakos tak zostawilem, klkniecie CANCEL ustawi systemowe,
Teksty na przyciskach mozna edytowac w pliku prefs.exe. Tam tez nalezy podac sciezke do mhi library.
Ograniczenie playlisty do 500 pozycji - by nie sortowal za dlugo

WAZNE!!!
z amientu trzeba sciagnac id3tag.library i przegrac do libs: - bez tego nie pojdzie

[#2] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #1

Bardzo ładny i elegancki - gratulacje. OK Wygląda też na bardzo funkcjonalny.

Może myślałeś by dorobić do niego w całkiem prosty sposób odtwarzanie modułów innego formatu niż MP3 - np. MED, MOD? Byłby fajną alternatywą np. dla HippoPlayera.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 21:15:25 przez Hexmage960
[#3] Re: GUI dla mhi

@Hexmage960, post #2

Dzieki, dzieki.
Wlasciwie to nie przyszlo mi to do glowy - dobry pomysl bo w obecnej wersji (MHI) ma dosc waskie zastosowanie.

Kurde, musze sie temu przyjrzec OK
[#4] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #3

Jeśli miałbym coś zaproponować to przyjrzyj się HippoPlayerowi. Ma on naprawdę rozbudowany port ARexxa i wiele komend do komunikacji z nim.

Można to zrobić w ten sposób, że uruchamiasz HippoPlayera w trybie ukrytym, a następnie otwierasz własny program z własnym, rozbudowanym GUI (ten, który tutaj przedstawiasz).

Następnie jak użytkownik naciśnie przycisk w Twoim programie, wybierze opcję, utwór itd., po prostu wysyłasz odpowiednie polecenie (lub skrypt) ARexxa do HippoPlayera i to on zajmuje się odtwarzaniem muzyki.

Dzięki temu nie musisz się w ogóle martwić o samo odtwarzanie muzyki i możesz zrobić np. rozbudowaną biblioteczkę utworów z tagowaniem, wyszukiwaniem itp., której brakuje w HippoPlayerze - według własnej inwencji.

Przykład: HippoPlayer ma polecenie PLAY, które odtwarza dowolny wybrany utwór:
PLAY [file]		If [file] is given, clear list and play it. Otherwise
			play chosen file. If there's no files in list then
			open file requester.


Po prostu podpinasz polecenie/skrypt ARexxa PLAY do guziczka Play w swoim GUI. To oczywiście tylko przykład.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 21:43:41 przez Hexmage960
[#5] Re: GUI dla mhi

@Hexmage960, post #4

Pomysl mi sie podoba i mysle ze juz na dniach sie za to wezme (dokoncze tylko kilka rzeczy w aktualnej wersji)

Tak na margnesie link z 1szego posta juz nie dziala (zapomnialem ustawic gadgety na ENABLED po nagraniu playlisty komenda Save As) tu jest poprawiony:
link

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 22:05:25 przez peceha
[#6] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #1

Gratuluję ukończenia projektu, wygląda bardzo dobrze :)

PS. Jak zrobiłeś tą pionową linię w Listview? To znak pipe | i urok fontu, czy coś bardziej skomplikowanego, bo wygląda super OK
[#7] Re: GUI dla mhi

@vojo, post #6

Trafiles w 10 szeroki uśmiech
Dopicowany font - ma to sluzyc jako cos w rodzaju granicy kolumny.
Juz na innej czcionce nie wyglada tak dobrze (ale zawsze mozna wydluzyc | i bedzie ok)
[#8] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #7

Dobre, i szacun za ten suwak regulujący szerokość kolumny
[#9] Re: GUI dla mhi

@vojo, post #8

Tak, jest kilka fajnych udogodnień, ale najważniejsze, że jest naprawdę szybkie i responsywne to gui pod nawet słabym sprzętem ok, racja
Ja testowałem na A1200 z Fastem i hula jak trzeba OK
[#10] Re: GUI dla mhi

@vojo, post #8

A ja męczę playerka dziennie przez około 13 godzin, i nie mogę narzekać, mam to co chciałem, randoma na utwory i repeat 😀
[#11] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #1

Nie można pobrać pliku
[#12] Re: GUI dla mhi

@BULI, post #11

To przejdź do postu #5
[#13] Re: GUI dla mhi

@BULI, post #11

Zaraz i ten z postu 5 zniknie.

Bylo male przeoczenie (a raczej duze bo zwis natychmiastowy):
Gra sobie piosenka i zostaje ona usunieta z listy (poprzez DELETE lub wczytanie nowej playlisty)
Teraz wciskajac SPACJE (lub gadget do jej odnalezienia) jest zwis amigi

Juz to poprawilem (i kilka mniejszych przy okazji).
Zapodam nowy link niedlugo.
[#14] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #13

Skąd można pobrać mhiprisma.library?
Uruchomiłem grajka na mhimaspro.library ale nie odtwarza utworów, zamiast ikon play stop etc są jakieś krzaki.
[#15] Re: GUI dla mhi

@Arturo, post #14

Jak masz prisme to potrzebujesz mhiprisma. Library (na dysku instalacyjny jest)
Gdy masz mas Player to potrzebujesz jego biblioteke

Otwórz plik prefs i tam sobie wpisz co chcesz na guzikach
Możesz też je zupełnie usunąć z tego pliku i wtedy wejdą domyslne (zostaw tylko sciezke do biblioteki)
Pierwsze uruchomienie piosenki zajmuje kilka sekund bo wszystko musi się zaladowac

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:42:48 przez peceha
[#16] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #15

Guziki opanowane (zaremowałem w prefs).
Niestety grajek nie odtwarza utworów (cisza w głośniku).

Do odtwarzania mp3 używam SongPlayer, działa ok.
[#17] Re: GUI dla mhi

@Arturo, post #16

Ale, powiedzmy, to jest nakladka graficzna dla biblioteki MHI - potrzebujesz dodatkowego urzadzenia ktore to obsluzy (karta Prisma poprzez swoja biblioteke mkiprisma.library, MAS Player poprzez swoja biblioteke)
[#18] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #17

link
Tamten blad co opisalem wyzej jest juz przeszloscia - byc moze zastapilo go kilka innych.

Dodalem opcje pokazywania grafiki (jesli jest w mp3) - w tej chwili zrobione jest to na "odwal sie" ale juz mozna.



Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 20:01:59 przez peceha
[#19] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #18

Jest nowa wresja dla zainteresowanych.
link
Program potrzebuje REALNEGO zewnetrznego uzadzenia obslugujacego MHI (np: Prisma MegaMix czy MASPlayer)

- najwazniejsza zmiana to wprowadzenie osobnego procesu dla mhi wiec juz nie ma przerywania gdy okno glowne jest blokowane

- dodalem okno z ustawieniami (w tej chwili nie mozna zmieniac jeszce skrotow klawiszowych - mimo ze je widac w tym oknie to zmienic sie ich nie da). By zmiany tekstu w gadgetach lub fontuu dla playlisty bylu "zauwazalne" trzeba niestety zrestartowac program (zmienie to)

-mozna skalowac okno w pionie (na szerokosc nie bo nie mam jeszce pomyslu jak wizualnie rozwiazac szerokosc playlisty - jedyna droga to skalowac suwak do pewwnych wartosci a gdy sama lista zwiekszy/zmniejszy sie o szerokosc jednego znaku wtedy suwak wraca do wyjsciowej szerokosci - zobaczymy)

-dzieki QUADowi (blyskawicznie OKOKOK zlozyl urzadzenie do sterowania pliotem) i dzieki MarX (za pomysl sterowania pilotem) oraz krashanowi (wskazowki przy serial.device), program bez problemu moze byc sterowany pilotem - przypisanie kodow pilota jest w oknie preferencji

-doszla tez opcja CURSOR FOLLOWS PLAYBACK na zyczenie BULIego :) oraz procentowe ustawianie "skoku" dla "szukania" w piosence na zyczenie QUADa

-opcja procentowego skoku glosnosci, mimo ze jest w prefsach to jesczze nie dziala - zapomnialem na smierc o niej

[#20] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #19

Tak, dwa osobne procesy robią swoje- wszystko teraz ładnie działa w Multitaskingu OK

No i fajnie, że pojawiła się opcja pilota- będzie kolejny powód, żeby takiego pilocika sobie zmontować ok, racja
[#21] Re: GUI dla mhi

@BULI, post #20

A z pilocikiem też pierwsza klasa, zwłaszcza po wymianie na lepszejszy, zaczęło działać idealnie. Wielkie brawa dla pch za ten playerek
[#22] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #19

Brawo ten Pan OK
[#23] Re: GUI dla mhi

@MarX, post #22

Z tym pilotem to faktycznie miales pomysl hehe
Jak wogole wczesniej nie sluchalem muzyki z kompa a teraz amiga gra od rana do wieczora a ja nawet nie musze sie do niej zblizac by cos przelaczyc (oczywiscie moglbym to samo robic telefonem i powiedzmy kuchenka mikrofalowa z glosnikiem ale to ZADNA frajda)

A QUAD to mnie zupelnie zaskoczyl bo szybko zamowil czesci a bodajze na drugi dzien juz mi wyslal gotowy odbiornik szeroki uśmiech

Tu mniej wiecej jak to wyglada (akcja z pilotem jest na koncu i nie za bardzo widoczna, hehe)
[#24] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #1

No i teraz jest sens kupować tę kartę! OK

Tylko już nie ma jej gdzie kupić
[#25] Re: GUI dla mhi

@_arti, post #24

No i teraz jest sens kupować tę kartę! OK

Tylko już nie ma jej gdzie kupić


Dokładnie
[#26] Re: GUI dla mhi

@_arti, post #24

_arti
OK

BULI
do jutra bedzie gotowa zmiana na belce (jednak bez kustomizacji ale tak jak proponowales)

a tu jak zwykle poprawki:
link
[#27] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #26

Maly "apdejt": link

doszlo skalowanie okna w poziomie (gadgety "button" dostosowuja dlugosc tekstu w locie)
doszly 2ie pozycje do wyswietlania w kolumnie: file (name), path czyli nazwa pliku i sciezka do niego



Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 18:27:03 przez peceha
[#28] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #27

Się sprawdzi- dzięki OK
[#29] Re: GUI dla mhi

@BULI, post #28

BULI, belki jeszcze nie zmienilem (kurcze duzo pisania, hehe), ale jest juz blisko OK
[#30] Re: GUI dla mhi

@peceha, post #29

Spoko- nie pali się - powoli do przodu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem