kategoria: A500
[#1] Amiga 600 Nie działa klawiatura
Witam
Ostatnio zmodernizowalem swoją 600 dodając akcelerator i kartę CF. wszystko ładnie śmiga ale okazało się ze nie działały klawisze funkcyjne. Po kilku niueudanych próbach wskrzeszenia padł kolejny rząd tym razem numeryczny. Zauważyłem przerwy w sciezkach i przycialem około 4 mm nożyczkami Po tej operacji klawiatura całkiem padła. Czy przed zakupem nowej folii da się jeszcze zrobić coś zrobić ze stara? Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 19:13:19 przez Marcinsnd
[#2] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #1

A zdjąłeś izolację po przycięciu?
Mój sposób na ściąganie zielonej warstwy izolacyjnej, to taśma klejąca.
Trochę info
[#3] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@snifferman, post #2

O widzisz tego nie zrobiłem Bardzo Ci dziękuje, teraz widzę jakim laikiem jestem
[#4] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #1

Jeśli reanimacja się nie uda to może to Cię zainteresuje link + post #22

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 19:31:42 przez panti1801
[#5] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@panti1801, post #4

Brzmi interesująco. Jaki jest koszt i termin realizacji?
[#6] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #5

Koszt jednego PCB wynosi 99zł plus 20zł koszt wysyłki. W poniedziełek chcę wysłać zlecenie do płytkarni i myślę, że od tego momentu płyty powinny być u mnie w 3 tygodnie.
[#7] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@snifferman, post #2

Zdjąłem zielona izolacje, ścieżki zostały nietknięte , niestety to nie pomogło dalej klawiatura nie reaguje nawet jednym klawiszem. Jakies sugestie?
[#8] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #7

kup to co kolega wyzej zaproponował to inwestycja na lata, na pewno nie stracisz :)
[#9] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #7

Ale wiesz że przed wyciagnieciem taśmy z gniazda lub przed wlozeniem do gniazda trzeba to gniazdo odblokować podnoszac lekko biały plastik?
[#10] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Stoopi, post #9

Tak wiem 🙂 mam pytanie odnośnie kolorów membran Zielona czy niebieska? Moja jest szara i nawet niewiem jaki typ mam zamówić?
[#11] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #10

A jak wyglądają pady klawiszy? Są poziome jeden nad drugim czy prostokąty pod ukosem?
[#12] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@panti1801, post #11

Tak to wyglada
https://ibb.co/v3FNpCk
https://ibb.co/kHmJ3K4
Membrana 8870 0056 Revision D

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:23:30 przez Marcinsnd
[#13] Re: Amiga 600 Nie działa klawiatura

@Marcinsnd, post #12

Niestety, moje PCB nie jest kompatybilne z tą folią. O ile się nie mylę jest to folia "Samsung".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem