kategoria: Sprzęt
[#1] Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci
Wpadła mi w ręce taka karta. Niestety nie widzi pamięci. Próbowałem na dwóch A1200, z dwoma różnymi zasilaczami. 030 jest widziane. Ktoś kojarzy problem ewentualnie możliwość jego rozwiązania, ewentualnie ktoś wie czy eprom na karcie jest potrzebny do działania czy tylko dla SCSI (ktorego i tak nie mam)?
[#2] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #1

Przyjrzyj się zworkom na płytce. Ta karta miała możliwość wyłączenia pamięci...
[#3] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #1

EPROM jest wymagany. Bez niego prawdopodobnie będzie tak jak masz właśnie. Podeślij fotki tej karty, jeżeli to taka jaką mam ja, to mogę Ci takiego EPROM-a wyprodukować do niej.
[#4] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@alt_, post #3

to ta:
http://amiga.resource.cx/exp/apollo1230mk1

jesli taką masz to fajnie jakbyś gdzies wrzucił obraz romu to porównam z moim.

ewentualnie bede patrzyl moze addmem doda pamięć samemu
[#5] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #4

Podłączam się do tematu! Kupiłem tą samą kartę z tym samym problemem tylko czekam aż do mnie dojdzie...OK
[#6] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@Aryman33, post #5

Podłączam się do tematu! Kupił A jakie pamięci sprawdzałeś? Fpm Edo jednostronne, dwustronne no i rozmiary?
[#7] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #4

Niestety ja mam nowszą, troszkę inną konstrukcyjnie.
[#8] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@alt_, post #7

A możesz zrzucić bootroma? U mnie jest TMS 27C128 ale przy odczycie za każdym razem dostaje inne krzaki więc mniemam, że coś z kością jest nie tak (albo TL866 nie obsluguje tych kości poprawnie - z drugiej strony są do wyboru w menu i nie marudzi że jest inny ID).

Ewentualnie jakbyś mógł sprawdzić od jakiego adresu startuje pamięc to może uda mi się ją dodać AddMemem.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:29:28 przez michal_zukowski
[#9] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #8

Na Aminecie był taki programik autoaddmem chyba. Używałem go z turbojetem i dawał rady może tobie też pomoże nie musiałem podawać żdnych parametrów.
Sam mam w domu takiego Apollo 030 i działa świetnie ale cpu nie ma mmu (jest tam chyba wersja EC), dla tego do dem się nie nadaje :( (parę bez mmu nie ruszy).
[#10] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@jimiche, post #9

a moglbys zgrac rom czy nie da rady?
[#11] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #10

ok, sprobowalem ten automem ale się wiesza, z drugiej strony wykrywa jakąś pamięć wiec moze jeszcze poprobuje.
[#12] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #11

Jak drogi kolego udało się uruchomić tą pamięć?
[#13] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@Aryman33, post #12

Nie udało mi się. Ten utilek (autorstwa autora DirectoryOpusa) ma plik testowy z listą adresów do sprawdzenia. Na wyjsciu podaje, że adres jest poprawny i pamięć jest dodawana ale na końcu pracy wiesza cały komp (nieraz z resetem). Sprawdzalem kombinacje adresów (w tym pojedyncze adresy) i niestety działa tak samo.
[#14] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #13

Ale nie do końca wiadomo jaka jest przyczyna... Jak dojdzie moja karta to zobaczę.
[#15] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@michal_zukowski, post #10

Nie da rady :( nie mam czym nawet. Rozumiem że inne simmy były sprawdzane. Ja mam kartę obsadzoną 2 simmami o tej samej pojemności ale różnych producentów. Działa.
[#16] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@jimiche, post #15

A jaka rev płyty? Ja mam 2b od c= i nie mam fixa i płyta nie wstaje z tym turbo... zielony obraz... Jaka może być przyczyna?
[#17] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@Aryman33, post #16

Ja mam rewizję płyty od Escom. Teraz będę odpalał płytę od Commodore z moim Apollo030. Jutro napiszę czy działa, jeżeli mi się uda uruchomić. Apollo 1230 an pewno nie działa u mnie z ACA500, ale może to jutro sprawdzę "na zicher", czy działa z aca500 czy nie.
[#18] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@Aryman33, post #16

Ja miałem na warsztacie dwie takie karty, które nie widziały RAM. W jednej winowajcą był MACH. Po podmianie wszystko działało. W drugiej były przerwy na ścieżkach do gniazda RAM. W obu przypadkach brakowało jakichś sygnałów na gnieździe simm.
[#19] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@Aryman33, post #16

Więc tak, dzisiaj sprawdziłem i działa. Rewizja płyty to 1a. Chyba jest jakiś fix zrobiony. Ale miałem zawał. bo okazało się że jedna z kości pamięci zwarła się z ekranem(blaszka była odgięta i wchodziła w ścieżki na laminacie z pamięci)...Amiga nie zastartowała. Dobrze że się szybko zorientowałem. Że nic się nie stało to tylko chyba dlatego że "gupi mo szęście".

Moim zdaniem Panie Michale masz pan kartę padniętą.
[#20] Re: Apollo 1230 Turbo - nie widzi pamięci

@jimiche, post #19

A możesz wymontować rom i sprawdzić czy widzi pamięć bez romu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem