kategoria: CDTV
[#1] CDTV - przywracanie do sprawności
Hell-Low!
Dorwałem wczoraj CDTV które należałoby ogarnąć przed wypuszczeniem w świat - sprzet generalnie działa - zarówno w trybie CDTV jak i A500 (po zdjęciu zworki z JP15). CD rom czyta, stacja dyskietek też, mysz jest (nie działa lewy klik, ale przypuszczam że to tylko kwestia wymiany mikrostyku, bo sam klawisz jest 'zapadnięty' i nie słychać kliku przy podniesieniu i naciśnięciu).
Jest kilka drobnych (mam nadzieję) rzeczy do zrobienia:
1) wyświetlacz działa tylko jak docisnę przedni panel palcami - czy to może być kwestia taśm (3szt) łączących wyświetlacz z płytą główną? Są dziwnie sztywne i nie trzymają się w białych gniazdach/złączach - ktoś miał podobną sytuację i ogarnął?
2) nie mam klawiatury i pilota, więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy wszystko działa w 100% - czy ktoś z Czornego Ślunska ma może pożyczyć klawiaturę/adapter do klawiry PC i remote, ewentualnie może się umówić na testowanie u niego? Albo odsprzedać (raczej tylko pilota ;P lub adapter) w rozsądnej cenie?
3) Wspomniana już mysz - już mnie wczoraj oczy piekły, więc jej nie rozkręcałem - czy ktoś ma pod ręką info jakie mikrostyki siedzą w myszach CDTV?
4) Rozszerzenie Elbox CDTV/2 - niestety, wylała bateria, zdewastowała jeden pin i *chyba* lekko naruszyła ścieżki - ogarniał ktoś naprawę, czy olać?
5) No i na koniec - w CDTV recap też jest zalecany, czy można sobie darować/zostawić przyszłemu właścicielowi?
[wyróżniony] [#2] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #1

Tu masz o wyświetlaczu.link
[#3] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #1

Na olx koles z Częstochowy ma klawierke do cdtv sle znając życie cena bedzie kosmos.
Jedyne co wyczytałem to ze zamieni na A1200
[#4] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@Jaro2k , post #3

Też widziałem :) Dlatego pisałem o pożyczce lub adapterze :)

Ogólnie, to chcę ją tylko przetestować i puścić dalej, nie mam miejsca na kolejny sprzęt...
[#5] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@Jaro2k , post #3

Jedyne co wyczytałem to że zamieni na A1200

Dobrze, że "tylko"na A1200, a nie na Subaru z salonu.
Też szukam klawiatury do CDTV, ale mnie się nie śpieszy. Albo znajdę w rozsądnej cenie, albo przerobię z klawiatury od A500.
Co do pytania autora, to warto ogarnąć tego Elboxa i również całą resztę. Nawet gdybyś miał ją odsprzedać dalej.
[wyróżniony] [#6] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #1

1. Ja cynuję końcówki aby się nie wyginały przy wkładaniu i były trochę grubsze. Ale to NIE jest 100% metoda.
3. Powinny być zwykłe kwadratowe niskie styki. Ale lepiej sprawdzić. To tak jak z zasilaczami do A500 albo trackballami do CDTV... na zewnątrz to samo a w środku każdy inny.
5. Z pośród elementów CDTV najbardziej awaryjne są : laser CD, kondensator w pilocie, przerzutnik w trackballu i kondensator IR w przednim panelu. Do tej pory tylko w zasilaczu zrobiłem recap, bo to konieczność. Recap reszty dopiero mam w planach, sobie zrobię, ale jak na sprzedaż to by mi się nie chciało i zostawił bym kolejnemu.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 06:13:28 przez orila
[#7] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #1

Z myszą to w ogóle jest jazda :D

Pierwszy właściciel (ja mam CDTV od drugiego) naprawił złamany plastik wykałaczką :D
Dziś rozstawię sprzęt i sprawdzę, czy sam mikrostyk działa, jeśli tak, to ukulam coś z epoksy :)

Spróbuję też ogarnąć wyświetlacz, bo te tasiemki i zaciski są ogólnie w dobrym stanie, mam nadzieję, że nie połamię ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:48:54 przez watman
[#8] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #1

Po prawie dwóch miesiącach mysz i przedni panel z wyświetlaczem są już ogarnięte, zostaje kwestia klawiry i pada...
Ponawiam więc pytanie: czy ktoś z Czornego Ślunska lub okolic ma może pożyczyć klawiaturę/adapter do klawiry PC i remote, ewentualnie może się umówić na testowanie u niego? Albo odsprzedać (raczej tylko pilota ;P lub adapter) w rozsądnej cenie?
[#9] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #8

Odezwij sie na privie

Klawiatura do pozyczenia na Zwakowie ;)
[#10] Re: CDTV - przywracanie do sprawności

@watman, post #8

Mały update - klawiatura i pad od Habiba przetestowane, wszystko sprawne, czyli dioda odczytu irda tez działa...
Wyszedł natomiast taki krzak: przy zdjętej obudowie Ami działa idealnie w obu trybach - 1.3 i CDTV, a wyświetlacz trzeba docisnąć palcami (czyli jednak poprawki taśm ręcznie nie dały za dużo), a przy zamkniętej obudowie wyświetlacz działa, ale Ami bootuje do żółtego ekranu :/ Ktoś ma pojęcie co mogę pomierzyć/sprawdzić?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem