kategoria: A600
[#1] Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?
Dzień dobry,
Mam między innymi amigę 600, która ma 42 gniazdo na rom, a kick ma 40 pin.
Miejsca od wcięcia na kości powinny być puste, ale czy coś się może uszkodzić kiedy wsadzimy kick pomyłkowo obok w te piny?
Bo nie wiem, czy spaliłem sobie DiagRom wsadzając tam pomyłkowo, czy może coś mu nie styka, bo nie startuje :D
Tak czy inaczej, najwidoczniej nie spalimy A600, a kickstart, ale wolę się upewnić :)

Dziękuję
[#2] Re: Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?

@epiepi, post #1

Witam.
Tak, ja spalilem w ten sposob jedną kość rom 3.0 do A1200.
Jak masz dostęp do programatora pamięci eeprom to możesz na nim sprawdzić czy układ jest dobry.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 17:15:53 przez ted
[#3] Re: Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?

@ted, post #2

Dzięki,
Chyba zepsułem, ale nie mam programatora. Myślisz, że ona mogła się przeprogramować lub jakoś zresetować i wystarczy ją na ponów zaprogramować? Czy może jednak w środku jest spalone fizycznie?
Bo nie wiem czy zrobić sobie breloczek, czy dać komuś kto sobie ją naprawi.
Dzięki
[#4] Re: Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?

@epiepi, post #3

breloczek
[#5] Re: Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?

@epiepi, post #3

Witam.
Amiga na innym KS działa?
27C400 drogi nie jest w porównaniu do płyty głównej.
Pozdrawiam.
[#6] Re: Amiga 600 ROM kick 40 i 42 pin gniazdo, czy można uszkodzić?

@epiepi, post #1

Kilkanaście lat temu kupiłem na giełdzie A600 za jakieś grosze. W domu niestety okazało się że nie startuje i jedna kość tak mocno się nagrzewała, że można było się oparzyć. Amigę spakowałem do pudełka i tak przeleżała z 10 lat a ja bawiłem się na A500. Po tym czasie miałem już trochę więcej wiedzy i postanowiłem wrócić do tematu. Okazało się, że ktoś dołożył do niej dysk twardy i prawdopodobnie zmienił kość ROM na nowszą z obsługą portu IDE. Popatrzyłem na zdjęcia płyty od A600 w internecie i odkryłem, że ROM jest właśnie źle włożony, i to on się tak grzał. Po przełożeniu go na poprawne piny Amiga ożyła, więc wychodzi na to, że nie zawsze kość ROM ulega uszkodzeniu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem