kategoria: A500
[#1] Problem z odtwarzaniem modów
Konfiguracja sprzętowa A500 + A590 2MB , DH0:20 MB , DF0: DF1: DF2:(gotek)
Kickstart: 37.175 Workbench: 38.36

Zatem po kolei: Pobrałem i zainstalowałem hippoplayera z Aminetu. Po pierwszej próbie uruchomienia wywalał błąd że brakuje biblioteki ReqTolls. library. Pobrałem i zainstalowałem. Teraz przy uruchamianiu Hippoplayera jest komunikat "HippoPlayer Program failed (error #80000004). Wait for disk activity to finish.

Co ciekawe gdy próbuję odtworzyć plik mod pod FileMasterem 2.2 jest ten sam komunikat błędu.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość - Jestem świeżym użytkownikiem Amigi po 25 latach przerwy. Pozdrawiam
[#2] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Vader_CH, post #1

Sa wersje reqtools.library, ktore nie dzialaja pod 68000. Ale FileMaster 2.2 dziala na pewno, no chyba ze to jakas przerobka jest. A bylo ich pare.Uzyj EaglePlayera lub Delitrackera. No chyba, ze sam modul jest zwalony.
[wyróżniony] [#3] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Vader_CH, post #1

Moduł jest spakowany? Ten HippoPlayer? Spróbuj zamienić reqtools.library na tą z katalogu HippoSupport/Libs.
[#4] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@forge, post #3

Bardzo dziękuję za pomoc. Po zamianie reqtools.library zadziałało. Niestety podczas próby otworzenia moda w FileMasterze 2.2 Wyskakuje komunikat "open powerpacker.library V35 or larger"
[#5] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Vader_CH, post #4

Brakuje Ci takiej (powerpacker.library) biblioteki w LIBS
[#6] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Vader_CH, post #4

[#7] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Vader_CH, post #4

PowerPaker to popularny sposób pakowania modułów.
takie pliczki zwykle wyglądały tak: mod.nazwa.pp

Choć w późnych latach 90ych wyparł go skuteczniejszy XPK. A przypis mod wędrował na prawą stronę nazwy pliku, w czasach gdy takie pliczki zaczęło się przenosić na PeCetowych dyskach. nazwa.mod.xpk
[#8] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@ZbyniuR, post #7

A jaki zaproponujecie program do odtwarzania animacji na amidze - chodzi mi o uniwersalny do wszystkiego z pakietem libs.
[#9] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@mkdevil666, post #8

RIVA bylaby tu chyba najbardziiej odpowiiednia.
[#10] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Stoopi, post #9

A co RiVA oprocz MPEG1 potrafi odtworzyc?
To juz bardziej Frogger.


Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 15:19:12 przez Phibrizzo
[#11] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Phibrizzo, post #10

linka do działającej wersji poproszę :)
[#12] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@mkdevil666, post #11

Oj, jest problem.
Link z ostatnia wersja 2.xx ktory jest dostepny na PPA, umarl.
Na Aminecie sa starsze wersje 1.xx. ale one jedynie umieja MPEGa.
Moze ktos ma w swoich zbiorach.
Ponadto wymaga 040/060/PPC dla dobrego dzialania.
[#13] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Phibrizzo, post #12

A czy są na Amie takie playerki co pokażą wszystko od anim5, anim-gif, fli, cdxl, mov, avi-intel-indeo, aż po mpg1 ?
O divix czy mp4 nie pytam bo taką moc miało mniej niż pół % Amigowców, ani o formaty komórkowe bo pojawiły się zanim Amigi zniknęły z radaru.
[#14] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@ZbyniuR, post #13

Jesli liczysz na jakis kombajn pokroju MPlayera to nie bardzo (choc jesli dobrze pamietam wersja 68K tez istniala w wersji bardzo pre-pre-alfa).
Sa jeszcze nie rozwijane juz wersje takich programow jak:
SoftCinema
czy
MaVi

Ponadto sa jeszcze stare programy typu CyberAVI, CyberQT, MooVid, PPAnim.
Z tego co poamietam do FLI i FLC tez byly.
Ale one sa juz raczej jako ciekawostka.
[#15] Re: Problem z odtwarzaniem modów

@Phibrizzo, post #14

No ja miałem dopisane pod guziczkami we FileMaster 2 i 3 komendy do każdego formatu osobno, i przypisane ich autostart do plików o właściwych rozszerzeniach w nazwie. Był też MooVid z GUI, tzn z ramką i suwaczkami, ale na 030 to chodziło słabiutko. No i odłożyłem Amigę do pudełka w 2002.



Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 00:29:35 przez ZbyniuR
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem