kategoria: A4000
[#1] Problem z instalcją WB3.1
Witam.
Po dłuższej przerwie postanowiłem odpalić moją A4000.
Niestety stary dysk odmówił posłuszeństwa więc postanowiłem wymienić dysk i tu pojawił się problem. Nie mogę uruchomić dyskietki Install z pakietu WB 3.1. WB z dyskietki uruchamia się normalnie a po włożeniu do stacji dyskietki Install i uruchomieniu Amigi dyskietka zaczyna się wczytywać normalnie i w pewnym momencie stacje i reset. Dyskietka oczywiście sprawna. W A1200 uruchamia się normalnie. Niestety nie pamiętam jak instalowałem system na mojej A4000 poprzednio ale nie kojarzę żeby były jakieś problemy a teraz za nic nie mogę odpalić instalacji WB. Mam A4000 z kartą Turbo CyberStrom MKII 68060, dysk podłączony do IDE na płycie.
Miał ktoś z Was podobny przypadek?
[#2] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Marcin74, post #1

Odpal Workbench 1.3 potem z niego 3.1
[#3] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Marcin74, post #1

Ja miałem problemy z Apollo 060 na 1200.
Najpierw wsadzałem dyskietke workbench 3.1 a dopiero później install 3.1
[#4] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Marcin74, post #1

Pewnie na install jest jakiś niezgodny z turbo setpatch albo biblioteka. Ja przy jakiejś ,przygodzie' z A3000 miałem to samo.
[#5] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Rafał A-3000, post #4

Znalazłem dyskietkę Install 3.1 z czasów kiedy instalowałem WB na A3000 i z tej dyskietki instalacja poszła bez problemów. Będę musiał się przyjrzeć jakie są różnice w zawartości tych moich dyskietek Install.
[#6] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Marcin74, post #5

Dlatego warto robić kopie partycji z dysków twardych Amigi. Ja z A3000 mam kopie na IDE (dużo tańsze niż SCSI, a mam ich kilka że starych PC). Pomocne też jest X-Surf z RR i USB. Dodatkowa kopia na Pendrive.
Tu mamy wyraźną wyższość Amigi nad PC. Kopiujesz dane i śmiga. Z PC trzeba już trochę gimnastyki.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:51:42 przez Rafał A-3000
[#7] Re: Problem z instalcją WB3.1

@Marcin74, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem