kategoria: A600
[#31] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #30

Najlepiej zrobić tak:
Karte CF podpinasz do PC i kasujesz w programie „diskpart” aby była całkowicie pusta.
Podpinasz do Amigi i zakładasz partycje. Jak masz procka procka 68000 to zwykły FFS a jak 020 i wyżej to SFS . Formatujesz
Ściągasz odpowiedni plik Clasik Wb i rozpakowujesz.
Uruchamiasz WinUae i konfigurujesz zgodnie z tym jaką masz Amige:
Podpinasz kartę CF i dodajesz jako dysk do WinUae.
Montujesz w WinUae katalog gdzie siągnołeś i rozpakowałeś Clasik WB jako dodatkowy dysk .
Do wirtualnej stacji df0: wrzucasz bootowlną dyskietkę z Directory Opusem.
Starujesz wirtualną Amige i pod Directory Opusem przegrywasz instalke Clasik WB z
katalogu na PC na partycje HD0: katy CF
wywalasz z df0: directory opusa i odmontowujesz katalg PC.
Re starujesz wirtualną Amige i powinna wystartować instalka Clasik WB już z HD0: na karcie CF.
Postępujesz zgodnie z tym o co prosi Cie instalator a więc zaczynasz od wrzucenia do df0:
obrazu dyskietki Workbencha 3.1 itp.
Po zakończeniu instalacji i uruchomieniu się Clasic WB na wirtualnej Amidze wyłączasz
WinUae , podpinasz Karte CF do Amigi i Gotowe.

Ja tak robię i działa. Są pewnie prostsze sposoby ale ten jest sprawdzony.
W razie pytań pisać. |w miarę możliwości czasowych będę odpowiadać.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 22:10:24 przez viger
[#32] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #30

Pomocy mam zrobione dwie partycje na cf amiga widzi te dwie partycje wkładam kartę do PC odpalam winUAE w cd and hard disk mam dh1 dysk wirtualny z Classic wb a drugi to moja karta cf i jest tak SCSI:0 HDf USB mass storage device 1.00 yes 512 3.8g n/a
Odpalam dopus na winUAE i z dysku wirtualnego widzi system classicwb ale nie widzi mojej karty cf wyskakuje komunikat Please insert volume dh0 in any drive ? Co robię złe ?
[#33] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #32

Zobacz prywatną wiadomość ode mnie
[#34] Re: Pomoc Classic wb

@Splavinho, post #33

Tzn?
[#35] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #34

Wysłałem Ci linka, ściągnij sobie
[#36] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #32

Prawdopodobnie twój dysk nie nazywa się dh0: tylko inaczej. Wejdź w config durektory opusa i dodaj nowe nowe dyski.
[#37] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #32

No i musisz w WinUAE uruchamiać jako administrator i dodając dysk wybrać opcje : Add Hard drive a z listy wybierasz swoją kartę CF.
[#38] Re: Pomoc Classic wb

@viger, post #37

Wb3.1 na dyskietce nie widzi pcmcia mam fastram co jest nie tak ?
[#39] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #38

Jakbym się cofnął w czasie do moich początków z amiga :)
Te same pytania od lat takie same i nadal aktualne.
[#40] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #38

Żeby uruchomić CF i kartę sformatowaną na FAT musisz mieć odpowiednie pliki na dyskietce.
Wysłałem ci obraz dyskietki na PRIV,
[#41] Re: Pomoc Classic wb

@Filipmat11, post #38

W środę wysłałem Ci linka z obrazem gotowego systemu zainstalowanego i używanego na A600. Jest to system, który był w A600 którą kupiłem. Bez bajerów ale w pełni używalny, używałem go tylko z fastramem i chodził dobrze.

Podstawowe rzeczy są zainstalowane, sterowniki do PCMCiA też, kilka przykładowych gier w WHDLOAD.

Wystarczy nagrać obraz na kartę CF/SD i włożyć do A600 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem