kategoria: A2000/A3000
[#1] Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy
Ok. No więc postanowiłem sobie wreszcie wrzucić jakiś okrojony WB na moduł 128MB dodawany do buddhy. Podpinałem do adaptera IDE-USB aby zmountować pod WinUAE, ale Windows go nie widzi. Myślę sobie:
- Brakuje kabelka power, i wtedy pójdzie!
Skołowałem kabelek - nadal Win10 nie widzi modułu. No to OK, sformatuję na Amidze, patrzę, a tam partycja Buddhainstall zajmuje 9MB. No ale gdzie reszta? Odpalam HDTools - nie widzi dysku, choć WB go widzi. To co teraz mam zrobić aby sformatować 128MB? No i jak podpiąć go do WinUAE?
[#2] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Ralpheeck, post #1

Wywal z ikony hdtool box ustawienie device, albo sprawdź np. w sysinfo jakie device dodaje buddha.
Ustaw je w ikonie lub uruchom hdtoolbox z cli dopijając odpowiednia nazwę device.
[#3] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Ralpheeck, post #1

Chyba chodziło Ci o bardziej rozbudowany niż okrojony WB.
WB 3.1 to tylko 6 dyskietek.
[#4] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Norbert, post #3

No wiesz, myślałem o wersji z jakimiś programami, modułami i grami, tak że 128 mb to stosunkowo mało.
Czy ktoś może mi doradzić jak podłączyć to do PC przez USB? Jest jakiś sposób?
[#5] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Ralpheeck, post #4

Najlepiej by było na Amidze. Podłącz z karta Buddha, a będziesz mógł zrobić wszystko.
Sam na WinUAE miałem problem by odkryć ukryte partycje. Pozostałe widział super. HdToolBox jednak dysku nie rozpoznawał. Z WinUAE mam takie doświadczenie, że łatwiej mi było uruchomić Amigę bez obudowy. Z ciekawości jednak spróbuję z tą kartą.
[#6] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Rafał A-3000, post #5

Jaki device obsługiwał dyski amigowe pod emulacją? scsi.device, uaehf.device

Ciekawe czy włączenie emulacji Buddy w Winuae coś by pomogło ?
[#7] Re: Formatowanie modułu IDE Flash z buddhy

@Norbert, post #6

Mój PC coś się nie dogaduje z adapterem. WinUAE nie widzi dysku. Dziwne, dyski scsi wykrywa, a adaptera ide nie chce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem