kategoria: A2000/A3000
[#1] A 3000T panel sterowania
Witam
Mam w A3000T takie ustrojstwo i nie mogę rozgryźć.
Czy ktoś spotkał się z taką przeróbką?




[#2] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #1

Ewidentna samoróbka.
Tylko autor tego ustrojstwa może Ci powiedzieć po co to zrobił.
[#3] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #1

kiedy sprzedajesz?
[#4] Re: A 3000T panel sterowania

@dezIII, post #3

chyba nigdy bo to niby działa...
[#5] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #4

Pokazał byś to jeszcze z przodu, powiedział ile pozycji ma przełącznik, co się pokazuje na wyświetlaczu, a wtedy można by coś więcej powiedzieć.

Generalnie układ jest na układach cyfrowych, więc można schemat tego spokojnie rozrysować, a jak jeszcze wiadomo do czego są podłączone przewody z tego wychodzące, to tym bardziej można rozkminić, co to ma robić.
[#6] Re: A 3000T panel sterowania

@jarob, post #5

generalnie to z przodu jest tylko kluczyk wyłącznik zasilania i dwa LED jak w oryginale, ale rozbiore i zrobię zdjęcie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 10:25:01 przez Shredder
[#7] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #6

To jest bardzo dziwne, bo to ma dodatkowe podpięcia. Normalnie do tego szerokiego kabla idzie podłączenie kluczyka i diód. Nic pozatym. Kolor kluczyka też jakiś inny. Zrób więcej zdjęć.
Te układy jaką mogą pełnić funkcję?
Serio, potrzebujemy zdjęcie spodu tej płytki.
[#8] Re: A 3000T panel sterowania

@Ralpheeck, post #7

Tak to wygląda od drugiej strony.

[img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eb5fdef949c2.jpg" alt="" />[/img]





[#9] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #8

Te dwa układy po prawej i kluczyk mogły odłączać klawiaturę jak w dawnych pc-tach.
A te generatory po lewej mogły dwoma wentylatorami sterować.
[#10] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #8

No tak średnio to wygląda...
Najlepiej to odkręć i podłącz jak w originale, bo raczej Dave Hayniea tego nie zrobił.
[#11] Re: A 3000T panel sterowania

@Ralpheeck, post #10

żeby mi i ktos udostępnił zdjęcie od środka, to bym zrobił tak jak w oryginale...
[#12] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #11

W chwili wolnej zrysuję tego schemat, ale bardzo prawdopodobne jest to co kilka postów wyżej napisał makarsky

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:37:44 przez jarob
[#13] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #11

Spoko, dziś albo jutro Ci zrobię zdjęcie.
[#14] Re: A 3000T panel sterowania

@Shredder, post #11

Poszło. Sprawdź pm.
[#15] Re: A 3000T panel sterowania

@Ralpheeck, post #14

Dzięki koledzy za pomoc. Chyba udało się odnaleźć osobe od której kupiłem sprzęt i uda się rozwiązać zagadkę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem