kategoria: Sprzęt
[#1] Podłączanie retro sprzętu do nowych TV/monitorów - OSSC, Hydra?
Ostatnio trochę pojawiło się u mnie retro-sprzętów i myślę nad globalną zmianą swojego retro-pomieszczenia ;)

Zakładam, że wszystkie sprzęty podłączam do jednego sporego TV/Monitora, ale bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazu. W tej chwili wykorzystuję do tego 40-calowy LCD Samsunga sprzed kilku lat, którego zaletą jest wejście SCART. Obraz jest przyzwoity dla Amigi, w miarę przyzwoity dla C64, gorzej jest ze Spectrumem i Atari.

Sprawdzałem popularne konwertery na HDMI, ale obraz generowany przez nie jest gorszy niż SCART - może z wyjątkiem Amigi.

I zacząłem myśleć o rozwiązaniu problemu w całości przez zakup jakiegoś dobrego konwertera/scanlinera, czegokolwiek co spowoduje że obraz z retro sprzętu będzie wyglądał przyzwoicie na nowym sprzęcie o w miarę dużej przekątnej. Myślałem o OSSC ale coraz bardziej skłaniam się ku Hydrze od Lotharka, z tym że mało jest w necie opinii o tym sprzęcie... Może ktoś miał z Was z nim do czynienia i mógłby zarekomendować? Lub nie?
[#2] Re: Podłączanie retro sprzętu do nowych TV/monitorów - OSSC, Hydra?

@Splavinho, post #1

OSSC to scaler, a Hydra to taki rozgałęźnik OK
[#3] Re: Podłączanie retro sprzętu do nowych TV/monitorów - OSSC, Hydra?

@Bartek2075, post #2

To wiem, ale Hydra podobno poza rozgałęzieniem poprawia jakość obrazu, przynajmniej tak to wygląda na filmikach w sieci ;)
[#4] Re: Podłączanie retro sprzętu do nowych TV/monitorów - OSSC, Hydra?

@Splavinho, post #1

Moim zdaniem mało-rozdzielczościowy retro sprzęt nigdy nie będzie dobrze wyglądał na dużej przekątnej.
1. nie generuje cyfrowego obrazu.
2. ta garstka pikseli w powiększeniu to ani na ostro ani w rozmyciu nie robią tak dobrego wrażenia jak przed laty robiły na mniejszych ekranikach.
[#5] Re: Podłączanie retro sprzętu do nowych TV/monitorów - OSSC, Hydra?

@ZbyniuR, post #4

Hmm, to w takim razie pozostaje chyba zmniejszenie przekątnej ;)

A ktoś miał doświadczenia z Hydrą? Bo jestem ciekawy czy ona wpływa na jakość generowanego obrazu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem