kategoria: A500
[#1] A500 skąd ta warstwa klawiatury

Myslalem ze jest ok ale problem znów wrócił takie takie mam znaczki zamiast domyslnej mapy klawiszy(123qwerty) taki udkład ładuje sie ze startem komputera. Fota jest pół-do góry nogami .Jak trzymam wcisniety klawisz L-amiga lub shitf(dla duzych)i piszac jest ok .
Może ktoś wi co radzić bo mi z nienagła Amiga ino w stodole ni działa
[#2] Re: A500 skąd ta warstwa klawiatury

@Jupiler, post #1

Sprawdź w startup-sequence jaką masz klawiaturę przy komendzie setmap. Może jest jakaś chińska?

Edit: możesz też to sprawdzić jeszcze w programie setkey, który był w WB1.3.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 11:26:18 przez Rafał A-3000
[wyróżniony] [#3] Re: A500 skąd ta warstwa klawiatury

@Jupiler, post #1

moze cos zwiera w samej klawiaturze, sprawdz z inną klawiaturą
[#4] Re: A500 skąd ta warstwa klawiatury

@michal_zukowski, post #3

Tak rozkreciłem amige klawiatura i ta metalowa ramka w której siedza klawisze/czarny plastik/mebrana jest wygieta (wklesła ) ,czy to normalne,może faktycznie zwiera .Klawiatura samsung tak to nawet blisko chin.Sprawdze jeszcze tym programem Setkey sciagnełem adf-a. Mam tą amige500 od grudnia 19' nie było problemów .Czy mozliwe ze tak sie wygieła od samego pisania,ekran pod nią jest ok brak sladów deformacji.
[#5] Re: A500 skąd ta warstwa klawiatury

@Jupiler, post #4

Wyglada na wcisniety lub zwarty klawisz ALT
[#6] Re: A500 skąd ta warstwa klawiatury

@entropy, post #5

Tak wydaje sie ze naprawione ;wyciagnełem klawisz L- Atl i L-Amiga wydmuchałem i jest ok.Na razie działa jak bede miał wiecej czasu i coś do łatwego demontażu klawiszy to rozbiore klawiaturke do zera i wyczyszczę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem