kategoria: A2000/A3000
[#1] A2000 - Po 25 latach znow mam Amige
Witam,
Stalem sie posiadaczem amigi 2000 ktora kupilem za 1400zł. Jest w niej genlock i hdd scasi 200mb i jakis CDROM. Daaawno temu mialem a1200 i troche inaczej pamietam te czasy. Do rzeczy. Chce by ten komputer byl, powiedzmy, na krawedzi uzywalnosci w dzisiejszych czasach. Mam taki kaprys. Design samej skrzyni sie nie zestarzal mocno i moze sie nawet dzis podobac. Czy jest jakas sprytna, optymalna konfiguracja jaka mozna z tego zrobic, zebym nie musial sprzedawac organow a zeby to jako tako dzialalo? Chcialbym zeby dalo sie chocby poczte z tego wyslac, napisac jakis tekst, ew strone jakas otworzyc - w sumie gdyby sie dalo korzystac z narzedzi google to bylbym happy OK
Moze duzo wymagam to mnie sprowadzcie na ziemie.
Pozdrawiam
[#2] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

Hmm... ROM 3.1, TF534 i jakiś plipbox i można próbować coś mieszać w Internecie :)

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 22:01:56 przez MariuszK
[#3] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

W tej konfiguracji to nie poszalejesz.
Jakiś proc 030, więcej ramu i dysu by się przydał.
Gratuluję sprzętu i chęci zabawy w Amigowanie po latach.
[#4] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Risc, post #3

Nie ma za wiele o tym TF 534 w uzyciu. Widze ze ma kontroler dysku IDE. Buszuje wlasnie po YT. Troche uzupelnie opis... Mam rom 3.1 ram 1+2mb. Ok, widze jak dysk hdd jest "szybki" i wiem ze to nie przejdzie. Wlasnie przygladam sie roznym kartom turbo. Mysle ze mozna by tu wraz z karta wymienic dysk i naped CD na jakis ide lub karte pamieci cf (?). Nie wydaje mi sie zeby byl sens pakowania jakichs kontrolerow ide . Chyba ze taki dysk przez karte turbo jest wolniejszy niz taki kontroler z zorro II - ale chyba nie. Jak wyglada temat vampirow z amigami.
Postanowilem wrocic po latach do Ami bo paradoksalnie minelo tyle lat a np. programow na PC pokroju DPaint dalej nie uświadczysz pomimo mody na PixelGFX.
[#5] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

Kup buddhę i zbieraj na vampira. Problem solved.
Gratulacje i zapodaj picsy :)
[#6] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #5

Taa... ten vampir nawet rzekłbym relatywnie tani jest, ale widze, ze jakies 4500 osob tez tak uwaza i utworzyl sie "ogonek" za tymi kartami. Kij wie kiedy go dostane . Ale skoro on ma IDE to jest sens budde kupowac? Jesli jest ktos kto ma to w swojej a2000 to prosze o info czy olac inny hardware i poczekac ?
[#7] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #6

Buddhe kupiłbym najpierw aby podłączyć cokolwiek (kartę CF, SD, stary dysk IDE), i międzyczasie czekaj na vampira. No ale zrobisz jak uważasz.
[#8] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #5

Zewnetrzny1
Srodek1
Zewnetrzny2
Srodek2
Srodek3

Tu garsc zdjec tej zjawiskowej postaci
[#9] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #8

Wow! Piękna!
[#10] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #8

Za 1400 z tymi rzeczami, to naprawdę dobry deal.
Sprawdź czy nie ma śladu po wylaniu baterii.
Jak miłeś 1200 z Agą to jednak jest krok w tył, ale z vampirem będziesz zadowolony.
Jeszcze raz gratulacje i witaj wśród swoich :)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 03:40:49 przez Ralpheeck
[#11] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

A2000 to najładniejsza Amiga, więc to bardzo dobry wybór Na Twoim miejscu zainstalowałbym rozszerzenie do 2MB CHIP, TF534 ewentualnie poczekaj na 536 oraz jak wcześniej koledzy napisali Buddha IDE. Sprzęt naprawdę będzie zacny
[#12] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Red, post #11

heh
Mam taką samą.
Moja miała już 2 MB chipu i At-bus2008, więc kupiłem 6MB Zipów, by mieć 8MB Fast.
Potem ze względu że tylko małe kart CF chciały chodzić z Atbusem kupiłem BuddaIDE .
Potem Indivision, żeby zwykły LCD podłączyć. TerribleFire mam ale nie bagla.
W międzyczasie zapisałem się na Vampira i po mniej więcej 6mies dostałem powiadomienie, że jest.
Teraz mam Vampira i jestem bardzo zadowolony, wszystkie rzeczy o których piszesz, że chciałbyś robić da się doskonale. Mamy kupę zabawy z dzieciakami, a powoli przymierzam się do tego by zacząć uczyć je programować na Amidze.
[#13] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@apacz, post #12

Teraz mam Vampira i jestem bardzo zadowolony, wszystkie rzeczy o których piszesz, że chciałbyś robić da się doskonale


To pokaż może konkretnie:

  • zeby dalo sie chocby poczte z tego wyslac
  • strone jakas otworzyc
  • korzystac z narzedzi google
[#14] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Red, post #11

A2000 to najładniejsza Amiga

Serio? Jeździsz może Multiplą? Bo wg Twojego gustu, 3000 to brzydactwo.
[#15] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #14

Potwierdzam. Miałem, i wiem co Przedmówca twierdzi. Mała, fajna, zwarta obudowa i jakże wdzięczne flaczki ok, racja .
[#16] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

O korzystaniu z narzędzi Google, czy w ogóle sensownej przeglądarce WWW od razu zapomnij. Nie było, nie ma i nie będzie.
[#17] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@arturB, post #1

Sa nawet karty turbo na slot CPU 68060/50 mhz ale waskim gardlem jest 16 bitowe szyna danych slotu ZorroII ktore skutecznie zamulaja karte grafiki

Dla porownania kup sobie jakis PC AT 286 i sproboj odpalic www.google.com w trybie graficznym

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 17:28:57 przez HOŁDYS
[#18] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #14

Nie napisał nigdzie o brzydactwie A3000. A2000 jest o tyle funkcjonalniejsza, że ma bay na CD-Rom.
[#19] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #14

Podobanie się danego modelu to kwestia gustu, dla mnie jest najładniejsza Do innych amig nic nie mam, każdemu według gustu
[#20] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Rafał A-3000, post #18

A2000 jest o tyle funkcjonalniejsza, że ma bay na CD-Rom.

Który w razie czego można też zagospodarować w inny sposób.

[#21] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Red, post #19

Mi 2000 z wyglądu najmniej podchodzi z wszystkich amig. Żeby nie było, mam a2000, ale mam też Commodore PC XT, i tak po prawdzie, ma ładniejszą obudowę niż a2000. Miejsce na cdrom jest, ale jaki byś nie wsadził to nie pasuje do koloru obudowy, i najlepiej mieć tam po prostu zaślepkę.
[#22] Re: A2000 - Po 25 latach znow mam Amige

@Ralpheeck, post #5

Polecam vampira. W bardzo łatwy sposób podłączysz sieć, masz 128 Mb Ramu, szybki procesor i kartę graficzną. Co do netu, to amigowe strony www ogarnia bardzo dobrze Ibrowse (aminet, ppa, eab ... sporo więcej tego jest). poza tym FTP, Irc i radia internetowe stoją otworem. AmigaAMP odtwarza mi bez problemu stream 320 kbps.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem