kategoria: A2000/A3000
[#1] A2000 z VGA
Witam,
Probuje wyswietlic z a2000 (k3.1)obraz przez przelotke RGB -> VGA. Niestety pomimo ze w katalogu devs/monitors mam monitor VGA, multiscan etc to gdy wchodze w ScreenMode to widze tylko PAL na liscie. Co moze byc powodem?
[#2] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #1

Denis OCS, żeby Amiga mogła wyświetlić tryb productivity VGA misi mieć minimum ECS Denis.


Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 18:47:29 przez UJP
[#3] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #1

A masz tryby Super High-Res w Screen Mode?
[#4] Re: A2000 z VGA

@_arti, post #3

Nie mam . Rozumiem ze nie wyda w ten sposob ?
[#5] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #4

do a2000 najtaniej kupić flickerfixer na videoport
[#6] Re: A2000 z VGA

@michal_zukowski, post #5

Najtaniej to będzie go zrobić

Amiga 2000 Flickerfixer / Scandoubler


Albo po prostu kupić monitor który obsługuje PAL, takich nie brakuje do 100 złotych zapewne można coś trafićok, racjaok, racja
[#7] Re: A2000 z VGA

@tWINpIX, post #6

Zrobiłem go tak dla sportu, ale szału nie ma. Ot po prostu wyświetla obraz i tyle. Czasami zostają śmieci w dolnej części ekranu.
[#8] Re: A2000 z VGA

@MariuszK, post #7

eee tego no... Sorry ale to już domem wariatów zalatuje Czy ktos tu jeszcze lutuje panele dla SpaceX lub buduje smartfony ze starych żelazek ? Ja prdle... ale czuby ... Będę tu pasował

Tak serio to gratuluje skilla. OK
[#9] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #8

a ja mam chyba taki oryginalny wpinany w ten boczny port....
[#10] Re: A2000 z VGA

@tWINpIX, post #6

Mam ten scadubler jest słaby.

Nie wyświetla obrazu na cały ekran.


Na dole zostawiał taki pasek wielkości 15 cm (czarny)


Przydatny chyba bardziej w warsztacie amigowym.
[#11] Re: A2000 z VGA

@Shredder, post #9

Miałem oryginalny i działa fajne OK
[#12] Re: A2000 z VGA

@Dorian3d, post #11

Zamowilem indivision ECS. Powinno zalatwic sprawe i dodaje rozdzielczosci ecs. Jak ktos to ma i uzywa to dajcie znac czy wrypalem kase w szajs, czy "bedzie pani zadowolona"
[#13] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #12

Będzie pan zadowolony. Jedno z niewielu urządzeń Jensa, która działa od strzała i nie wymaga w zasadzie konfiguracji.
[#14] Re: A2000 z VGA

@_arti, post #13

No dokładnie 1 wypust jest najlepszy
[#15] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #12

Przyszla przesylka z indivision ECS ale nie ma zadnego drivera, sterownika etc. Oczywiscie dziala w podstawowym fabrycznym ustawieniu ale nic wiecej nie moge przestawic. Odsylaja na strone internetowa po ale ja nie mam jak przeniesc pliku. Fcuk. Jak latwo mozna skomplikowac zycie czlowiekowi. Mam goteka. Da sie jakos przeniesc na pendrivie plik z pc do ami?
[#16] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #15

Pod winuae. Albo aexplorer.
[#17] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #15

Przecież tego nie trzeba wcale ustawiać ¯\_(ツ)_/¯
[#18] Re: A2000 z VGA

@_arti, post #17

no ale nie mam w prefsach nic tylko lores i hires. z tego co widze to powinno byc wiecej ustawien
[#19] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #18

A masz w devs/monitors inne tryby ? Jeśli nie, to co innego może Ci pokazywać...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 00:27:10 przez JakubH
[#20] Re: A2000 z VGA

@JakubH, post #19

Juz poradzilem sobie. W iComp byl .adf ze sterownikami do karty i poszlo. AAle nie widze trybu SuperPlus... Hmm...
[#21] Re: A2000 z VGA

@arturB, post #15

Szkoda, że Indyvision ECS V2 nie ma już obsługi "graffiti"
[#22] Re: A2000 z VGA

@BULI, post #21

To pierwsze słyszę , mam chyba wyjątkowy egzemplarz v2 bo Nemac śmiga aż miło w trybie Graffiti. Z tego co mi wiadomo został usunięty tryb "framebuffer".
[#23] Re: A2000 z VGA

@JakubH, post #22

Nemac działa, ale doom już nie działa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:42:01 przez RokiS
[#24] Re: A2000 z VGA

@RokiS, post #23

ok, ale to nie zmienia faktu ,że tryb Graffiti nadal zaimplementowany w v2 jest.
[#25] Re: A2000 z VGA

@JakubH, post #24

Raczej emulacja trybu graffiti :(
[#26] Re: A2000 z VGA

@JakubH, post #24

ok, ale to nie zmienia faktu ,że tryb Graffiti nadal zaimplementowany w v2 jest.


Czyli wycięto tryb "IndivisionGFX" a "graffiti" nadal działa i jest na nim szybciej w NemacIV niż bez trybu graffiti?
ADoom w trybie graffiti (nie IndivisionGFX) nie działa?
[#27] Re: A2000 z VGA

@BULI, post #26

Dokładnie tak. Nemac działa lepiej .Uruchamia się w trybie graffiti high res . Przy doom-ie wyświetla czarny ekran bądź dziwne kwiatki - gra w tle działa:)
Nie testowałem shape shiftera ,- tu nie wiem jak działa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 10:14:16 przez RokiS
[#28] Re: A2000 z VGA

@RokiS, post #27

Teraz wszystko jasne- dzięki OK
[#29] Re: A2000 z VGA

@BULI, post #26

Przez brak trybu "framebuffer" Adoom nie zadziała. W Nemac jest więcej kolorów i trochę gra przyśpiesza, ale o jakimś szaleństwie mówić nie można. Jak dla mnie sztuka dla sztuki. Ile tak naprawdę było gier i softu obsługujących tryb Graffiti? Ja tam nie czuję, że coś straciłem. Pewnie, lepiej mieć więcej niż mniej, ale to już Pan Schönfeld zadecydował za nas
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem