kategoria: A600
[#1] A600 kartaCF tylko przez HdSetup?
Kupiłem A600HD 1Mb chip 37.350 z zacnym dyskiem WD 30MB, wiec kupiłem kątówke Ide-Cf ;karte miałem Sandisk Extreme III 2Gb .Przygotowałem 2 partycie pod WinUae (ide0,scsi) działa na Wb2.x pod Pecetem .Na Amidze miałem jednak monit 'unit is not a disk (type 7)!'.Spachtwowałem HDToolBoxa - nareszcie karte widać poprawnie w Hdtoolbox. Niestety podczas startu i po załadowaniu sytemu nie widac żadnej partycji. Zauwazyłem ze jak odpalę Hdsetup i zrobie coklowiek:
-Partition hard drive
-Turn reselection on
-Turn reselection off
to karta cf i partycje pojawia sie na blacie i moge z niej korzystac (nagrywac,kasowac,instalowac) byle do pierwszego resetu wtedy umarł w butach.
[#2] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #1

Na aminecie jest program SCSIQuery.
Odpal go z dyskietki w taki sposób i napisz czy partycje pokazały sie.
SCSIQuery scsi.device UNIT=0
[#3] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Norbert, post #2

Ok sprawdziłem .Na dzień dobry dostaje Warning: required memory type for device not found za chwile program sie "listuje" a na blacie pojawiaja sie partycje karty CF .
[#4] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #3

Sprawdź czy widać partycje w boot menu.
Zobacz czy po programowej podmianie kickstartu na kick3.1 partycje są widoczne.
Czy możesz odlaczyc kabel 1 na taśmie IDE ?
Na tym kablu jest sygnał reset dla hdd i warto byłoby spróbować czy jego odpięcie, "naprawi" widocznosc dysku/CF

Można też zrobić dyskietkę startowa z mały RAD i programem SCSIQUARY, który by uaktywniał partycje.
RAD przeżyje reset,.więc działałoby to do wyłączenia komputera
Chyba że jakis program lub zwiecha skasowałaby RAD

ps
Mogę ci taką dyskietkę przygotować.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 14:58:59 przez Norbert
[#5] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #1

Gdy przygotowywałeś kartę w winuae, robiłeś to na tym samym kickstarcie co w A600?
[#6] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Norbert, post #4

Partycje nie widac w bootmenu;Mam wrazenie ze tan tani kątowy adapter Cf nie działa pod amiga jako master (choć zworka jest na master) kupię inny zobacze jaki bedzie efekt; Taki mam teraz wybór albo WB2.1 z Hdd 30mb lub podrasowany przez Ks2.1 Workbench 1.3.3 z dyskietki a Cf 4gb jako slave;Fajnie jak bys mi ta dyskietke zpreprarował w formie adf.
[#7] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #6

Możesz ewentualnie sprawdzić, czy na pinie 39 karty CF jest masa. Znajomy miał kartę, która musiała być ustawiona na slave, by działała jako master.
[#8] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@sanjyuubi, post #7

Sprawdzałem po wyciagnieciu zworki master wogóle nie widac partycji
[#9] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #8

A czy karta jest widoczna w hdtoolbox po tym, jak pojawi się na blacie, czy ma wtedy address i LUN 0, czy 1?

Możesz tez spróbować hdinsttools.
[#10] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@sanjyuubi, post #9

Co to lun to ma jakies znaczenie ,szkodza ze nie zrobiłem sobie zdjeć bo nie pamietam jaki był lun ;własnie skreciłem amigę z hd 30mb wiec bym musiał znów ja rozbierac by sprawdzić
[#11] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #10

Ok kupiłem nowy adapter Cf z taśmą rekomedowany do Amigi na Allegro od sprzedajacego elektronica4you .Dwie minuty roboty i wszystko gra,partycie widać "na dole i u góry".Fajna sprawa bo dioda Led swieci tak jak w ze zwyklym dyskiem HD.Jedyny minus to to ,ze musiałem podzielic karte Cf 2GB na parycjie DH0=500mb i DH1=1500mb, powyzej wartosci 1500mb karta traciła walidacje zreszta ten problem zauwazyłem pod winuae i pod fizyczna a600 tez sie na to nadziałem ..Ufff
[#12] Re: A600 kartaCF tylko przez HdSetup?

@Jupiler, post #10

Jeśli karta byłaby wykrywana jako slave, to miałaby LUN 1 (albo ADDRESS), master ma 0.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem