kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#1] Obudowa FDD
Witajcie, dawno mnie nie było. Czy ktoś z was jest zainteresowany metalowymi obudowami do zewnętrznych stacji?, ceny wykonania nie podam bo to zależy od tego czy będzie popyt.
[#2] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

Ja jestem OK
[#3] Re: Obudowa FDD

@Bartek2075, post #2

Ja chciałbym żeby ktoś zrobił części blaszane do dużych amig (zasilacz a3000, blachy do dysków).
[#4] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

2 sztuki dla mnie
[#5] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

Też byłbym zainteresowany. Sama obudowa czy z jakimś okablowaniem?
[#6] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

A jak ma finalnie wyglądać?
[#7] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

1 lub dwie
jaki kolor
[#8] Re: Obudowa FDD

@Dorian3d, post #7

Stacja slim od pc i sakura ogień piekielny

[#9] Re: Obudowa FDD

@Ralpheeck, post #3

Blachy do dysku a4000d będę miał za niedługo
[#10] Re: Obudowa FDD

@mkdevil666, post #6

To będą typowe obudowy metalowe, na Allegro ktoś sprzedaje stację i będzie w ten deseń.
[#11] Re: Obudowa FDD

@Ralpheeck, post #3

Też o tym myślę, najpierw prototyp obudowy stacji dyskietek zrobię i dam fotki.
[#12] Re: Obudowa FDD

@Bartek2075, post #2

Ile byś dał za samą gołą obudowę?, bez lakierowania, śrubek i gumowych nóżek.
[#13] Re: Obudowa FDD

@Dorian3d, post #7

Kolory takie w jakich Amigi były produkowane, możesz też dostać gołą blachę i sobie polakierować jak chcesz.
[#14] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #10

Do Twoich obudów ktoś sprzedaje stacje z DB23(a nie przeróbki) jako zewnętrzne, działające pod Amigą jako HD(a nie tylko DD), najlepiej z wejściem/wyjściem na kolejną(wiem długa lista i jeszcze musiałbym znać cenę)?
[#15] Re: Obudowa FDD

@nostrum666, post #5

Raczej uderzam w same obudowy, możesz sobie zakupić interface Sakura i wmontować. Odsyłam cię też tu: https://www.ppa.pl/forum/elektronika/29872/interfejs-zewnetrznej-stacji-dyskietek, sam sobie taki kiedyś zrobiłem i działa do tej pory.
[#16] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

Gdyby ktos byl w potrzebie db-23 meski to mam kilka nowych.
[#17] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #15

Na interfejsie mi średnio zależy, pytałem bardziej z ciekawości.
[#18] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

Ja był bym zainteresowany (mam kilka płytek int. sakury w domu), oczywiście wszystko zależy od ceny.

Ja najchętniej kupił bym nie malowane bez stopek etc. bo pomalował bym sobie proszkowo we własnym zakresie.

ps. A czy była by możliwość aby zrobić tez obudowę wyższą o ok 2cm, tak aby wykorzystać ją do montażu 3,5" klona stacji XF551 dla małego Atari?
[#19] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #15

to od razu mozna by zrobic obudowe i pod to:

interfejs na 3 stacje dyskietek
[#20] Re: Obudowa FDD

@pgru2, post #14

Moja obudowa do stacji będzie miała wejście po kablu z Amigi, wycięcie na przełączniki i wycięcie na DB23/25. Co do stacji, to musi być odpowiedni napęd. Ludzie przerabiają DB 25 na DB 23, bo albo kosmiczne ceny albo ciężko teraz dostać.
[#21] Re: Obudowa FDD

@lopezpb, post #18

Spokojnie, zrobię jedno i dam fotki. Jeśli będzie akceptacja to działamy, da się zrobić obudowę i na stację 5,25".
[#22] Re: Obudowa FDD

@lopezpb, post #18

Ile jesteś gotów uczciwie dać za sztukę?, bo musimy zrobić jedną i będziemy dopiero wtedy wiedzieć jakie koszty.
[#23] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #21

Ale ja posze o stacji 3,5" tylko obudowa musi byc wyższa aby elekronika sie zmieściła
[#24] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #22

Co do ceny, to musisz policzyć ile będzie cię kosztowało wytworzenie, aby było opłacalne, wówczas można rozmawiać o cenie. Bo wiadomo ja będę chciał kupić jak najtaniej a ty sprzedać jak najdrożej :).
[#25] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #15

Tylko, że to interfejs stacji działającej w Amidze jako DD, a ja potrzebuję HD...

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 12:07:54 przez pgru2
[#26] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

1-2 sztuki zależnie od ceny.
[#27] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #1

Witajcie, mimo braku czasu udało mi się zrobić prototyp. Brakuje jeszcze otworów i dopracowanie szczegółów. Jaki ma być otwór na przełącznik?, ja stawiam na okrągły bo szybciej i taniej. Zdjęcia umieszczę w galerii.
[#28] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #27

Miejsce na przelotowe DB23 będzie?
[#29] Re: Obudowa FDD

@Olo79, post #27

Super, to czekmany na fotki :)
[#30] Re: Obudowa FDD

@lopezpb, post #24

Witaj, fotki stacji i wymiary podaj.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem