kategoria: A500
[#1] Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc
Hejka.

Jestem nowy :) na forum.

Do Amigi wróciłem po kilkunastu latach. Dostałem Amigę od ziomka. Rev.5 z dodatkową pamięcią pod klapką.

Zakupiłem już Agnusa 8372a żeby zrobić mod na 1 MB chip (na przyszłość pod ACA500plus)

Stąd pytanie. Są tu jacyś fachowcy co w rozsądnej cenie pomogą z lutownicą i wymianą Agnusa 8371 na 8372a itd. :)

Dziękuję.
Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Seeward, post #1

Pytaj i pomożemy szeroki uśmiech
[#3] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@yashin, post #2

Adres termin i jestem :)
[#4] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Seeward, post #3

Procka można samemu wymienić bez lutownicy.
[#5] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@yashin, post #4

Wiem. Wczoraj kombinowałem czy wyjęcie z tej podstawki będzie problematyczne. Nie było :)
Ale założony na nowo ten sam chip (bo 8372a w drodze na poczcie) nie startnął (dziwne kolory ekranu, albo czarny ekran) Po wielu kombinowaniach wywnioskowałem, że za głęboko wchodzi i po podłożeniu pod Agnusa drobnej podkładeczki wszystko cacy.

Więc wymianą bym się nie przejmował. Gorzej te zworki połączenia itd.
[#6] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Seeward, post #5

Jeśli planujesz szybki zakup ACA500 to nie musisz nic zmieniac na płycie (oprócz AGNUsa). Ram będziesz miał konfugurowalną z poziomu software.
[#7] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Stoopi, post #6

Aaaa to czyli jak wymienie Agnusa 8371 na 2a to Amiga normalnie wstanie ale nic się nie zmieni z ilością RAMU tak ? To ja musze przemyśleć szybszy zakup ACA500plus niż myślałem do tej pory.
[#8] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Seeward, post #7

Tu masz opis karty.
[#9] Re: Amiga 500 rev.5 - 1 MB Chip MOD - Pomoc

@Seeward, post #7

Z tego co pamiętam, to jest jak piszesz: wymiana Agnusa nie wymaga przestawiania zworek - wszystko będzie tak samo jak było, Ami normalnie uruchomi się. Dopiero po przestawieniu zworek będziesz mógł się cieszyć 1 MB chip RAM.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 19:16:21 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem