kategorie: A1200, Karty CF
[#1] karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM
Witam tak jak w temacie posiadam kartę M-TEC 1230 LC VIPER IV TURBO CPU to 68030/42Mhz FPU 68882/40Mhz oraz 8Mb FAST mam problem zakupiłem A1200 wymieniono w niej kondki zakupiłem do niej karte CF wszystko śmiga ale że posiadam dużo płyt CD do amigi postanowiłem podłączyć dodatkowo CDROM oczywiście na osobnym zasilaniu tak jak kiedyś miałem niestety system wyrzuca błąd z atapi.device czy miałby ktoś czas podzielić się działającym systemem aby działał cdrom ew ja mogę podesłać mój obraz img który nagrywam na kartę CF
[#2] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #1

Jaki konkretnie błąd?
[#3] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@nostrum666, post #2

błąd to cannot open atapi.device unit 1 w amidze rom 3.1 40.068

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 10:42:06 przez francdt
[#4] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #3

idefix jest? zobacz na jakim device siedzi CDROM i który ma unit. wtedy zmienisz sobie odpowiednio mountliste.
[#5] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #3

A dobrze zezworkowales CD-ROM?
Jak ustawiony jest adapter CF? SINGLE, MASTER,

ps.
Możesz podesłać obraz dysku.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 10:59:37 przez Norbert
[#6] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@Norbert, post #5

adapter ustawiony na MASTER cdrom na SLAVE gdzie mam podesłać obraz dysku woogle ta karta jest bardzo wkurwiająca bardzo często wyskakuje żółty ekran przy starcie i nic nie można zrobić wczoraj cały dzień chodziła ok dzisiaj żółty ekran i amiga bez turbo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 11:13:29 przez francdt
[#7] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #6

karta turbo wieszała się z powodu nie podłączenia do CDROMu osobnego zasilania była podpieta tylko tasma IDE od karty CF bez zasilania wyskakiwał żółty ekran przy daniu osobnego zasilania karta smiga jedyny problem obecnie to brak cd mam płyty na ktore zgrywalem swoj system z lat 1998-1999 wszystko nagrywane na amidze ale niestety po przegraniu systemu z plyty na karte cf teoretycznie wszystkie pliki jakie wtedy miałem na starej amidze cdromu nie widzi :( wlasnie wrzucam obraz plyty na dysk googla gdyby ktoś to ogarnol stawiam flache na nastepnym amigowym spotkaniu OK
[#8] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #7

Wrzuć też obraz karty, to sie sprawdzi na uae.
[#9] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #7

Da radę to zrobić .
Możliwe że inny był tam sterownik, inny unit albo montowales CDRom z ikony a nie automatycznie z devs:dosdrivers
[#10] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@Norbert, post #9

nie chodzi mi tutaj o gry czy inne rzeczy dema intra bo duzo tego mam ale na plytach wiec jesli ktos ma dzialajacy system ktory bedzie widział cdrom to moze podeslac obraz plyty

link

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 15:28:20 przez francdt
[#11] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #10

To jest obraz systemu od Maxsoft?
[#12] Re: karta CF plus M-TEC 1230 VIPER IV problem z CDROM

@francdt, post #10

link do obrazu mojego systemu gdyby ktoś miał ochote to naprawić

link

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 21:00:09 przez francdt
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem