[#1] Wacom Artpad 2 serial
Czy ktoś ma może doświadczenia z podobnym sprzętem na amidze (Artpad II KT-0405-R)?
Zaznaczę, że nie chodzi mi o czułość nacisku i tym podobne cuda.
Ściągnąłem z aminetu Wacom_150.lha. Tablet został wykryty, kursor działa, ale za nic nie mogę wykonać kliknięcia...

Z góry dzięki za pomoc!
[#2] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #1

Rozwiązałem problem z pomocą Penpartner'a z aminetu.
[#3] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #2

Fajnie!
Dałoby się opisać wrażenia z pracy ?
[#4] Re: Wacom Artpad 2 serial

@Mikrobi, post #3

Działa lepiej niż się spodziewałem na A1200 z fastem, Dpaint bez lagów.
Przycisk na stylusie działa domyślnie jako RMB, działa jak gumka.
Wykonanie szkicu jest naprawdę przyjemne, nieporównywalne z myszką.
Podobno Dpaint V z tablet.library obsługuje poziomy nacisku. Jeszcze nie testowałem.
Obsługa systemu wymaga zmiany nawyków, ale po kilkunastu minutach zabawy nie szukałem już nerwowo myszki. Podsumowując świetny gadżet do retro-pixel-artu na oryginalnym sprzęcie.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 12:01:10 przez swt
[#5] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #4

Podobno Dpaint V z tablet.library obsługuje poziomy nacisku. Jeszcze nie testowałem.

Tak, obsługuje - menu Pressure. Gratuluję posiadania tego sprzętu, sam bym tylko pomarzył!
[#6] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #4

Właśnie tak myślałem = żeby ew. pixelowanie było szybsze !
Jakby się dało to może jakieś zdjęcie stanowiska?
[#7] Re: Wacom Artpad 2 serial

@Mikrobi, post #6

To raczej pobojowisko, a nie stanowisko, ale proszę bardzo.
Jeszcze się nie dorobiłem retro kącika, rozbijam się z amigą jak koczownik od czasu do czasu :(

[#8] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #7

Fajnie.
Życzmy sobie obaj więcej sił na hobby.
Do roboty!
[#9] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #7

SUPERok, racja gratuluję OK
[#10] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #7

Rozumiem, że tablet został podłączony poprzez 25 pinowe złącze szeregowe? Czy można wykorzystać standardową przejściówkę z 9 na 25 pin np. taką z allegro? Czy miałeś może do czynienia z modelem Wacom PenPartner CT-0405-R?
[#11] Re: Wacom Artpad 2 serial

@cheslavic, post #10

Tak, użyłem standardowej przejściówki 25 pin na 9 za kilka PLN. Model Wacom CT-0405-R nie wpadł mi nigdy w ręce, ale jest sporo informacji na necie, że działa poprawnie z Amigą. Problemem może być jedynie zasilanie, w tym modelu jest zadaje się przez PS/2
[#12] Re: Wacom Artpad 2 serial

@swt, post #11

Dziękuję kolego OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem