kategoria: Sprzęt
[#61] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@Stoopi, post #60

Papier ścierny? I co nim ścierać? Te czarne gumki?
[#62] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@QkiZ, post #61

Tak, gumki na młoteczkach. Niewiele, tak by tylko zetrzeć utleniona warstwę.
[#63] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@Stoopi, post #62

Hej.
Chyba aukcja się zakończyła.
Kiedy kolejna dostawa na All...
Ktoś ma jakieś info?
[#64] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@ak47, post #63

Cześć, ze względu na moją dłuższą nieobecność laminaty będą ponownie dostępne dopiero na początku października.
[#65] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@panti1801, post #64

Hej.
I jak sytuacja?
Kiedy laminaty będą dostępne?
[#66] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@ak47, post #65

też bym potrzebował do a600 i do a 1200
[#67] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@panti1801, post #64

Również cierpliwie czekam za jednym zamiennikiem do A600
[#68] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@rime, post #67

Po długiej przerwie laminaty są znowu dostępne.
3
[#69] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@panti1801, post #68

Mam i ja. Zakupiłem celem wymiany niebieskiej folii. Po zamontowaniu nie działał mi prawy shift. Wobec tego rozebrałem, przemyłem młoteczek ipą, złożyłem i działa elegancko. Jeśli chodzi o mnie to polecam to rozwiązanie, w szczególności, że nowa folia niebieska kosztuje zauważalnie więcej, a to rozwiązanie wydaje się być trwałe i łatwiejsze w naprawie (np. umożliwia wymianę taśmy).
[#70] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@QkiZ, post #61

IPA nie wiele pomaga. Wymiana na inne gumki trochę pomogła, ale klawiatura nie jest taka jak wcześniej. Mam wrażenie że przyciski są twardsze. Pewnie przez to że laminat jest grubszy. I zauważyłem że częściej po wymianie laminatu mam problem z gumkami. Chwilę po wyczyszczeniu pomaga i za jakiś czas problem znów wraca. Częściej niż na starej folii. Przez grubość laminatu gumki się podczas montażu przesuwają i nie wchodzą swobodnie na swoje miejsce bo wspierają się na laminacie. Przez to pewnie jest problem z wykrywaniem wciśnięcia przycisku. Trzeba przyznać że klawiatury Commodore nie najlepiej zaprojektował.
Następnym razem spróbuję motywu z papierem.
[#71] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@QkiZ, post #70

mam problem z gumkami. Chwilę po wyczyszczeniu pomaga i za jakiś czas problem znów wraca

Miałem to samo, gumki z czasem tracą swoje właściwości. Tą część gumki która zwiera pady na laminacie trzeba pomalować lakierem grafitowym, wtedy naprawa jest trwała. Podobno dobrze się też sprawdza lakier do regeneracji ogrzewania szyb samochodowych.
[#72] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@maxell35, post #71

Hmm... Lakier grafitowy... Brzmi lepiej niż papier ścierny.
[#73] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@QkiZ, post #72

Znalazłem jeszcze coś takiego: zestaw naprawczy do pilotów. Ale wydaje mi się że to jeszcze bardziej zniweluje skok klawisza.
[#74] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@panti1801, post #68

Dzień dobry. Czy laminaty będą jeszcze dostępne? Gdzieś trzeba się zapisać? Jestem zainteresowany laminatem do A600
[#75] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@ganiacz, post #74

Dodaj sobie sprzedającego do obserwowanych na allegro.
[#76] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@Stoopi, post #75

Aha, dziękuję. Rozumiem, że okresowo się pojawiają po prostu? Niedawno powróciłem do amigowego świata i jeszcze „wszystkiego” nie wiem. Dziękuje
[#77] Re: Nowy laminat do "niebieskiej" klawiatury A600

@ganiacz, post #76

Tak, pojawiają się partiami. Ale na tyle dużymi że można na spokojnie kupić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem